Izstrādāts vakcinēšanās kalendārs izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri vēlas iegūt imunitāti līdz mācību gada sākumam

26 komentāri
Izstrādāts vakcinēšanās kalendārs izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri vēlas iegūt imunitāti līdz mācību gada sākumam
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) sagatavojusi kalendāru, kas palīdzēs izrēķināt vakcinēšanās termiņus tiem pedagogiem un izglītības iestāžu darbiniekiem, kuri vēlas iegūt imunitāti līdz 1.septembrim jeb jaunā akadēmiskā gada sākumam.

Kā liecina IZM publiskotā informācija, kalendārā ietvertas visas Latvijā pieejamās bezmaksas vakcīnas pret Covid-19, minēti precīzi intervāli starp pirmo un otru vakcinēšanos, kā arī laiks, pēc kura tiek iegūta pilna imunitāte pret Covid-19 vīrusu.

IZM pauž, ka ikviens cilvēks, kurš vakcinējas pret Covid-19, rūpējas ne vien par savu veselību, bet pasargā arī līdzcilvēkus. “Tā ir arī iespēja iesaistīties, lai veicinātu visas kopienas un sabiedrības veselību un dzīves kvalitāti, kā arī sekmētu drošāku klātienes mācību procesu, sākot no 1.septembra,” norāda ministrija.

Lasi vēl – Ministre: Mācību procesa nodrošināšanai klātienē nepieciešams vakcinēt vismaz 80% pedagogu

Lai iegūtu vakcinācijas imunitāti līdz septembrim, pedagogi un izglītības iestāžu darbinieki līdz 16.augustam var vakcinēties ar “Johnson&Johnson” vakcīnu “Janssen” izbraukumos visā Latvijā. Izglītības iestāžu pārstāvji tiek aicināti apkopot informāciju par izbraukuma vakcinācijas nepieciešamību, aizpildot IZM izstrādātu anketu, kas pieejama saitē: “https://forms.gle/xnttUkGSfPYBtnZE7“. Pēc šīs vakcīnas saņemšanas pēc divām nedēļām izstrādājas pilnīga imunitāte.

Tāpat izglītības iestāžu darbinieki līdz 28.jūlijam var vakcinēties arī ar “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu “Comirnaty” vakcinācijas kabinetos visā Latvijā. Pieteikšanās iespējama vietnē “www.manavakcina.lv“, zvanot pa tālruni 8989, vai pie sava ģimenes ārsta. Vakcinēšanās intervāls starp abām devām ir 21 diena, papildus ir nepieciešamas 15 dienas pēc otrās devas, kad izstrādājas pilnīga imunitāte.

Jau ziņots, ka Saeimā nonācis likumprojekts, kas paredz, ka darba devējam būs tiesības atbrīvot no amata darbinieku, kurš līdz 15.septembrim nebūs ieguvis Covid-19 sertifikātu. Tāpat ministri noteikuši, ka vakcinēšanās būs obligāta ārstniecības, sociālās aprūpes, izglītības un citās iestādēs.

26 komentāri