Izstrādās kritērijus pedagogu piemaksām par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos

5 komentāri
Izstrādās kritērijus pedagogu piemaksām par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos
IEVA LŪKA/LETA

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) darba grupa izstrādās kritērijus piemaksu noteikšanai pedagogiem par darbu Covid-19 pandēmijas apstākļos.

IZM akcentē, ka, izstrādājot kritērijus piemaksu noteikšanai pedagogiem, jāņem vērā gan skolotāju darba apjoma palielināšanās attālināto mācību nodrošināšanā, gan darba slodze un psihoemocionālie apstākļi darba vidē Covid-19 pandēmijas ietekmē.

Kritērijus piemaksu noteikšanai izstrādās visiem izglītības veidiem un līmeņiem – pirmsskolas un speciālās izglītības pedagogiem, kuri ārkārtējās situācijas laikā turpina darbu klātienē, gan vispārējās, profesionālās, augstākās, interešu izglītības un profesionālās ievirzes pedagogiem, kuri strādā attālināti.

Darba grupā piedalījās izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA), Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga, pārstāvji no Latvijas izglītības vadītāju asociācijas, Latvijas Pašvaldību savienības, Rektoru padomes, Koledžu asociācijas, Rīgas domes un IZM.

Tikšanās laikā IZM valsts sekretārs Jānis Volberts darba grupas pārstāvjus aicināja izteikt viedokļus par vienreizējo piemaksu aprēķināšanas kritērijiem, laika periodu un vienotu pieeju piemaksu piešķiršanā.

Diskusijā tika uzsvērts, ka pedagogu darba laika uzskaitē ir ļoti grūti uzskaitīt katru virsstundu vai papildus veikto pienākumu, jo dažādu mācību priekšmetu skolotājiem situācija var būt ļoti dažāda – gan gatavojoties stundām un pārbaudes darbiem, gan vērtējot un nodrošinot atgriezenisko saiti ar skolēniem un arī vecākiem. Tāpēc viens no priekšlikumiem ir – piemaksas apmēru noteikt proporcionāli katra pedagoga tarificētajai darba slodzei.

Nākamās nedēļas sākumā darba grupas locekļi lūgti iesniegt ministrijā savus priekšlikumus par vienreizējā pabalsta piešķiršanas periodu, kura atskaites punkts varētu būt šā mācību gada otrais semestris; par piemaksu noteikšanu pedagogiem, neatkarīgi no izglītības iestāžu dibinātāja, kā arī konkrētu pamatojumu piemaksu noteikšanai. Nākamā darba grupas sēde plānota jau nākamnedēļ, 13.janvārī.

5 komentāri