Komentāri
Izsolēs pārdotas visas valstij piederošās Grindeks un Valmieras stikla šķiedras akcijas
LETA

8. novembrī biržas Nasdaq Riga izsolēs pārdotas valstij piederošās un VAS Privatizācijas aģentūra turējumā esošās zāļu ražotājas AS Grindeks 219 780 akcijas par 3,85 eiro par vienu akciju un stikla šķiedras ražotājas AS Valmieras stikla šķiedra 425 609 akcijas par 2,85 eiro par vienu akciju.

Akciju pārdošana papildinās valsts speciālo pensiju budžetu ar gandrīz diviem miljoniem eiro, informē Nasdaq Riga.

Izsolēs kopā tika saņemti 239 akciju pirkšanas pieteikumi.

“Investori mūs šodien patīkami pārsteidza. Pieprasījums pēc akcijām bija negaidīti augsts un būtiski pārsniedza piedāvājumu. Tas, ka esam veiksmīgi pārdevuši visas akcijas par augstāku cenu, nekā izsoles sākumcena, liecina, ka tirgus dalībnieki ir gatavi investēt pieredzējušos uz eksportu orientētos uzņēmumos. Papildus labie izsoles rezultāti ir ļāvuši papildināt valsts speciālo pensiju budžetu ar gandrīz 2 miljoniem eiro”, teica Vladimirs Loginovs, VAS Privatizācijas aģentūra valdes priekšsēdētājs.

Uzņēmuma Grindeks akcijas tiek kotētas Nasdaq Baltijas Oficiālajā sarakstā. Kompānijas galvenie darbības virzieni ir oriģinālproduktu, patentbrīvo un aktīvo farmaceitisko vielu pētniecība, izstrāde, ražošana un pārdošana.

Uzņēmuma Valmieras stikla šķiedra akcijas tiek kotētas Nasdaq Baltijas Otrajā sarakstā. Uzņēmums darbojas stikla šķiedras un tās izstrādājumu pētniecībā, izstrādē, ražošanā un pārdošanā.

VAS Privatizācijas aģentūra veic tās turējumā esošo valsts kapitāla daļu pārvaldīšanu, privatizāciju un atsavināšanu. Īstenojot valsts kapitāla pārvaldības reformu, tiek pakāpeniski samazināta valsts līdzdalība uzņēmumos, kuros valstij nav stratēģisku interešu. 2016. gada pirmajā pusgadā VAS Privatizācijas aģentūra turējumā bija valsts kapitāla daļas 39 kapitālsabiedrībās, tostarp biržā kotētajās AS Valmieras stikla šķiedra, AS Grindeks un AS Latvijas kuģniecība.

Lasi vēl