Izsolē pārdota Zolitūdes traģēdijas vietā esošā māja

8 komentāri

Izsolē pārdota “Homburg Zolitude” piederošā daudzstāvu māja, kas atrodas Zolitūdes traģēdijas vietā Rīgā, Priedaines ielā 20.

Māja pārdota par 3,9 miljoniem eiro.

Izsoli rīkoja zvērināts tiesu izpildītājs Rolands Veinbergs, un tās sākumcena bija 3,2 miljoni eiro. Izsole tika rīkota par labu Igaunijas “Eesti Krediidipank”.

“Homburg Zolitude” bija attīstītājs visam Priedaines ielas 20 projektam gan ar sabrukušo tirdzniecības centru, gan tam blakus esošo daudzdzīvokļu dzīvojamo namu. Pērn 27. septembri tika pabeigts “Homburg Zolitude” tiesiskās aizsardzības process, pēc kura banka uzsāka īpašuma piedziņu.

Vietējie iedzīvotāji un traģēdijā cietušo tuvinieki jau sākotnēji pauda savu nostāju, ka nams ir jānojauc un tajā vietā jāierīko skvērs bojāgājušo piemiņai. Arī biedrība “Zolitude 21.11.” paziņoja, ka neatbalsta dzīvokļu mājas pastāvēšanu.

Biedrības vadītāja Regīna Ločmele-Luņova iepriekš pauda bažas, ka izsole tiek organizēta, lai ēkas attīstītājs varētu izvairīties no kompensāciju maksāšanas traģēdijā cietušajiem. Šobrīd kompensācijas cietušie saņem tikai no “Maxima”, “Homburg Zolitude” savu daļu no kompensācijas nemaksā.

TOP komentāri

 • Виктор Герасимов
  0 0 0

  Виктор Герасимов

  Там до сих пор слышатся стоны крики того дня как жить в таком верней на таком месте не понимаю.
 • Elita Kalniņa
 • Elina Leimane
  0 0 0

  Elina Leimane

  Tas jau būtu tāpat kā kapsētā uzceltu dzīvokļu māju...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl