Izsludināts konkurss uz Rundāles pils muzeja direktora amatu

2 komentāri
Izsludināts konkurss uz Rundāles pils muzeja direktora amatu
Foto: Emīls Desjatņikovs, f64

Kultūras ministrija izsludinājusi atklātu konkursu uz Rundāles pils muzeja direktora amatu, kurš vakants būs no 2019. gada 1. janvāra, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Konkursa sludinājumā norādīts, ka pils muzeja direktoram galvenie pienākumi būs plānot, vadīt un koordinēt Rundāles pils muzeja darbu, nodrošinot Rundāles pils muzeja mērķu un uzdevumu izpildi, pārstāvēt Rundāles pils muzeja intereses valsts un pašvaldību iestādēs, komercsabiedrībās un tiesu iestādēs, nodrošināt Rundāles pils muzeja finansiālo, juridisko un administratīvo darbību tās mērķu un uzdevumu īstenošanai atbilstoši normatīvo aktu prasībām, kā arī nodrošināt Rundāles pils muzeja stratēģijas izstrādi.

Pie prasībām pretendentiem norādīts, ka viņiem ir jābūt augstākai akadēmiskai vai otrā līmeņa profesionālai augstākai izglītībai humanitārajās vai sociālajās zinātnēs, vismaz divu gadu darba pieredze vadošā amatā, teicamas latviešu valodas un labas vismaz divu svešvalodu zināšanas.

Tāpat tiek uzsvērts, ka pretendentiem ir jābūt labām zināšanām un izpratnei par muzeja darbību un funkcijām.

Konkursa pretendentiem līdz 2018. gada 14. septembrim jānosūta pieteikums un tam klāt visi nepieciešamie dokumenti pa pastu vai jāiesniedz personīgi Kultūras ministrijas Dokumentu pārvaldības nodaļā.

Informācija ziņu aģentūras LETA arhīvā liecina, ka Rundāles pils direktors Imants Lancmanis jau 2015. gadā bija paziņojis, ka nolēmis 2018. gada nogalē doties pensijā.

“Tas ir sāpīgs moments, bet es negribu vilkt to līdz bezgalībai. Es gribu iet pensijā 31.decembrī 2018.gadā,” teica Lancmanis.

Līdz tam brīdim viņš vēlas izveidot jaunu komandu, kura ir spējīga visu pārņemt un virzīt tālāk. Jaunajai komandai būs jāspēj nepakļauties laikmeta vilinājumiem uz kaut kādu naivu komercializāciju vai ārējiem trikiem, saglabāt pils suverenitāti un muzeja virzību, stilu, muzeja misiju.

Lancmanis uzskata, ka tas nav viegli – paredzēt savu izkāpšanu ārā no garā procesa -, bet to viņš tagad jau darot.

Lancmanis dzimis 1941. gadā, beidzis Jāņa Rozentāla mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmiju. Viņa dzīve ar Rundāles pili saistīta kopš 1964. gada, kad viņš sāka tur strādāt kā zinātniskais līdzstrādnieks. Vēlāk viņš kļuva par direktora vietnieku, bet kopš 1975. gada ir Rundāles pils muzeja direktors.

Lancmaņa amatpersonas deklarācija par pērno gadu liecina, ka viņš jau ir kļuvis par pensionāru – 2017. gadā viņam kopumā pensijā izmaksāti 8385 eiro, un līdzīgu summu viņš saņēmis arī 2016. gadā. Kā Rundāles pils direktors viņš pērn saņēmis 31 871 eiro. Lancmanis ir uzkrājis ap 65 000 eiro, viņam pieder īpašumi Rundālē un Saulkrastos.

2 komentāri