13 komentāri

Melns, glābējiem nepamanāms apģērbs un Baltijas jūras bīstamība konkrētajā vietā, kurā vētras laikā ūdeņi faktiski ”vārās”, bija galvenie faktori, kādēļ pūķotāju Renāru Mileiku neizdevās glābt, skaidro glābēji.

”Kaitbordista melnais apģērbs šajā gadījumā nospēlējis galveno lomu,” atzīst Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centra (MRCC) vadītājs Andris Skribis.

Savukārt vieta, kur pazuda kaitbordists, ir viena no bīstamākajām vietām Baltijas jūrā, ja neskaita Zviedrijas piekrasti. ”Tur vētras laikā praktiski jūra vārās,” sacīja A. Skribis.

Tāpat kaitotāju varētu glābt tad, ja viņš būtu izmantojis kādu no savas atrašanās vietas noteikšanas ierīcēm. ”Pasaules praksē kaitbordisti izmanto dažādas ierīces, kas palīdz noteikt kaitbordista atrašanās vietu, izmantojot satelītu ar 2 – 5 metru precizitāti,” stāsta MRCC vadītājs.

Līdzīgi kā A. Skribis, arī glābējs Ivo Mežulis uzsver, ka kaitbordistiem vajadzētu izmantot apģērbu ar atstarojošiem elementiem, lai viņus vajadzības gadījumā varētu pamanīt un sniegt palīdzību.

A. Skribis norāda, ka šāda ierīce maksā aptuveni 200 ASV dolārus. Jāpiebilst, ka, piemēram, kaitošanas cimdi un cepure vien var maksāt no 80 līdz 120 eiro, savukārt lietots kaitborda dēlis maksā, sākot no 200 eiro, bet jauna kaitborda dēļa cena ir ap 400 eiro, liecina informācija interneta vietnē kaitbords.lv.

MRCC pirmdien, 6. janvārī, tikusies ar Latvijas Kaitsērfinga asociācijas pārstāvjiem, lai pārrunātu drošības pasākumus, kas būtu jāievēro, lai novērstu šādas nelaimes. Tāpat Jūras meklēšanas un glābšanas koordinācijas centrs aicinājis cilvēkus nebūt pārgalvīgiem, un uzmanīties arī no tuvojošās vētras, kas Latviju varētu sasniegt svētdien.

Vaicāts, vai pārgalvji nebūtu jāsoda, glābējs I. Mežulis uzsver, ka tādā gadījumā būtu jāpiemēro sods arī zemledus makšķerniekiem, kas dodas uz pārāk plāna ledus, riskējot ar savām dzīvībām. ”Nu ko šeit var darīt? Šīs instrukcijas pirms došanās šādos ekstremālos apstākļos jūrā un viļņos vajadzētu veikt jau krastā,” norāda I. Mežulis.

Glābēji uzsver, ka, pirmkārt, atbildība par savu veselību ir jāuzņemas pašiem kaitotājiem.

Kaitbords, kas tiek dēvēts arī par kaitošanu un kaitsērfingu, ir salīdzinoši jauns sporta un izklaides veids, un Latvijā tā pirmsākumi meklējami ap 1999. gadu, liecina informācija interneta vietnē kaitbords.lv.

Jau ziņojām, ka pazudušā kaitbordista Renāra Mileikas līķis otrdienas rītā tika atrasts Rojas pludmalē, portālam Skaties.lv apstiprināja Valsts policijas pārstāve Signe Šteinberga. Bojā gājušo kaitbordistu un viņa dēli atradis kāds vietējais iedzīvotājs.

Pirms tam, naktī uz otrdienu vairāk nekā divi simti cilvēki devās uz piekrasti, lai piedalītos keitbordista meklēšanas darbos.

TOP komentāri

 • facwbokk
 • njaaa
  0 0 0

  njaaa

  Katrs pats sargā savu dzīvību vispirms, nevis pakļauj briesmām. Nav korekti vainot glābējus!
 • Alfa
  0 0 0

  Alfa

  Patieso situāciju zin tie, ka arī tur kaitoja... R.bija aizkatojis aiz Kolkas raga skatu torņa, kas ir nerakstīts likums, ka tālāk par to nedrīkst. Un tur jau pārējie vairs neriskēja doties palīgā ... 3x mēģināja pūķi uzcelt, bet kaut kas nebija, palaida vaļā, un tas tad arī viss , Iespējams pietrūka spēka, jo viņi bija kaitojuši jau no Irbes, kas ir 30km, nu un vakars arī uznāca.... tumšs dēlis un hidra- tumsā nepamanāmi, lai kā censtos. PAR GLĀBŠANU VAJADZĒJA IEDOMĀTIES AGRĀK!!!!! nevis stundu skatīties kā cīnās....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl