Izsekošana, apsargi, bailes. No Krievijas aizmukušais miljonārs stāsta par dzīvi Rīgā

10 komentāri
Izsekošana, apsargi, bailes. No Krievijas aizmukušais miljonārs stāsta par dzīvi Rīgā
Ekrānšāviņš

Pēdējo gadu laikā Latvijā pajumti raduši daudzi Kremļa režīma oponenti, tostarp skandalozas un ļoti bagātas personas. Politisko patvērumu Latvijai lūdzis krievu miljonārs, bijušais ķīmijas holdinga nodokļu nodaļas vadītājs Igors Sičevs, kurš sastrīdējies ar vadību un kritis nežēlastībā.

Arī dzīvojot šeit, viņš baidās par savu dzīvību, noalgojis apsardzi, taču reizē cer iesaistīties Krievijas politikā, un aktīvi atbalsta opozicionārus. Bijušais ķīmiskās rūpniecības holdinga ”Fosagro” nodokļu daļas vadītājs jau gadu dzīvo Rīgā. TV3 Ziņas ar viņu tiekas kādā īrētā dzīvoklī. Te uzklāts galds ar konjaku, torte “Cielaviņa”, šampanietis.

Uzņēmējs nedaudz saskumst, kad saņem atteikumu ar viņu ieturēties. No ienesīgā amata viņam nācās aiziet nesaskaņu dēļ ar vadību. Mani uzmeta – saka Sičevs. Viņš uzsver, ka palīdzējis kompānijai ietaupīt 17 miljardu rubļu, par ko viņam pienākusies kompensācija – 13 miljoni dolāru, bet samaksāja tikai piecus. Kad Sičevs sācis uzstājīgi atlikušo naudu pieprasīt, notikusi pretdarbība.

Igors Sičevs
Uzņēmējs

Atlaida skrūves mašīnas riteņiem. Kāds bija mērķis? Lai lielā ātrumā aizlidotu riteņi. Man ir četras ekspertīzes, kuras to pierāda! Krievijā krimināllietu neierosināja.

2015. gadā Sičeva dzīvoklī iebruka OMON. Ierosināja lietu par izspiešanu. Atnāca desmit cilvēki, suns arī bija līdzi. Tobrīd mājās bija sieva – grūtniece. Uzņēmējs ir pārliecināts, ka viņa oponenti ir cieši saistīti ar Putina režīmu.

Igors Sičevs
Uzņēmējs

Viņi atņēma pasi un Latvijas uzturēšanās atļauju. Man bija otra pase – tas ir atļauts! Un es brīnumainā kārtā izmuku no Krievijas.

Reiz pat viņu Rīgā aizturēja Interpola darbinieki, taču izdošana nav notikusi.

Igors Sičevs
Uzņēmējs

Nu, atrada mani. Nu, pasmējās! Tāpēc ka stāsts ir vienkārši smieklīgs. Atbrīvoja mani. Tā arī dzīvojam!

Sičeva mērķis ir saņemt bēgļa statusu Latvijā, lai viņš varētu mierīgi dzīvot Eiropā. Anglijā juristi ir pateikuši, kamēr tev nebūs pastāvīga statusa, tevi no jebkuras citas valsts deportēs atpakaļ uz Latviju, jo šeit tev ir uzturēšanās atļauja.

Igors Sičevs
Uzņēmējs

Protams, es nekad nebiju vēlējies dzīvot Latvijā! Nekad negribēju! Nebija tāda mērķa. Bet tā sakrita zvaigznes. Man nācās te nokļūt. Bet man šeit patīk! Patiešām laba valsts!

Arī šeit dzīvojot ir bijušas situācijas, kad uzņēmējs juties apdraudēts.

Igors Sičevs
Uzņēmējs

Es lieliski saprotu, ka mani šeit var izsekot. Mani var nogalināt. Tāpēc man šeit ir apsardze.

Saprotot, ka zaudēt īsti nav ko, Sičevs plāno aktīvi iesaistīties Krievijas politikā un asi kritizē Putina režīmu.

Igors Sičevs
Uzņēmējs

Es samaksāju vienu miljonu rubļu Navaļnijam. Gribu iet politikā Krievijā. Bet saprotu, ka Navaļniju pie vēlēšanām nepielaidīs. Man šķiet, ka Putins pats jau ir noguris. Viņi domā, kam nodot varu. Man šķiet, ka tuvākajā laikā kaut kas notiks, jo tas haoss vairs nav izturams.

Saspringto ģeopolitisko stāvokli un baltiešu bailes par iespējamo Krievijas militāro agresiju, uzņēmējs komentē šādi:
Igors Sičevs
Uzņēmējs

Man šajā mājā vienīgais kaimiņš ir armijnieks no Kanādas, kurš arī it kā aizstāvēs Latviju. Draugi, nu būsim atklāti! Ja Krievija gribēs, divās dienās iekaros Latviju. Tikai, kam tas vajadzīgs?

Lēmums par politiskā bēgļa statusa piešķiršanu gaidāms līdz gada beigām Sičevs ir pārliecināts, ka statusu iegūs. Tad arī, iespējams, Latvijā attīstīs biznesu. Kādu neatklāj. Ja bēgļa statusu nedabūs, esot arī plāns B.

10 komentāri