Izvēlēts kandidāts VID priekšnieka amatam – uz ietekmīgo posteni virza Māri Skujiņu

1 komentārs

Izvirzīts kandidāts valsts galvenā nodokļu iekasētāja amatam. Konkursa komisija kā piemērotāko pretendentu nosaukusi Māri Skujiņu, kurš iepriekš pārsvarā strādājis privātajā sektorā.

Kas ir jaunais kandidāts, un kādas ir viņa izredzes amatu ieņemt?

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amats kļuva vakants pēc tam, kad martā negaidīti mūžībā aizgāja iestādes vadītāja Ilze Cīrule. Jaunu kandidātu meklēja konkursa komisija, ko vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis. Izraudzīts bijušais Latvijas Televīzijas valdes loceklis Māris Skujiņš, kurš atbildis izvirzītajiem kritērijiem.

Foto: LNT

Jānis Citskovskis
Valsts kancelejas direktors

Ilgstošā pieredze amatos privātā jomā, un arī valsts kapitālsabiedrībās, un pieredze pārmaiņu jomā.

Skujiņa pirmā augstākā izglītība ir vēstures maģistrs, savukārt 2008. gadā viņš ieguvis biznesa vadības grādu Rīgas Ekonomikas augstskolā. Līdzīgi kā iepriekšējā ģenerāldirektore, Skujiņš nāk no privātās sfēras. Viņš ieņēmis dažādus vadošus amatus telekomunikāciju un finanšu uzņēmumos. Kandidāts pats sacīja, ka 20 gadus bijis saistīts ar finanšu jomu, un viņa specialitāte esot procesu optimizācija.

Māris Skujiņš
VID ģenerāldirektora amata kandidāts

VID kā iestāde pēdējos gados ir ļoti strauji pavirzījies uz priekšu, un ir veikti uzlabojumi tajā, ko mēs kā klienti izjūtam, un šī ir pirmā lielākā prioritāte manā nākamajā darbā – skatīties, kāda ir klientu apmierinātība ar pakalpojumiem.

Kandidātam atbalstu jau izteikuši darba devēji, savukārt politiķi vēl lems.

Skujiņš apgalvo, ka konkursa laikā viņam nav bijušas ne oficiālas, ne neoficiālas sarunas ar politiķiem. Un arī konkursa komisijas vadītājs norāda, ka politiskām amatpersonām nekādas ietekmes uz konkursa iznākumu neesot bijis.

Jānis Citskovskis
Valsts kancelejas direktors

Neviens no pretendentiem nav komunicējis ar nevienu no politiķiem, esam spējuši šo kandidātu vārdus, uzvārdus noturēt nepieejamus.

VID ģenerāldirektora amata kandidāts ir jāvirza finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai un jāapstiprina valdībai. Reizniece-Ozola ar Skujiņu tiksies pirmdien, 4. jūnijā.

1 komentārs