“Izmirkuši, galīgi nosaluši, slapji!” Traģiskajā avārijā izdzīvojušie uzreiz steiguši meklēt palīdzību Aronas pagastā

11 komentāri
“Izmirkuši, galīgi nosaluši, slapji!” Traģiskajā avārijā izdzīvojušie uzreiz steiguši meklēt palīdzību Aronas pagastā
EKRĀNUZŅĒMUMS
  • Pirmdienas rītā Madonas novada Aronas pagastā notika automašīnas “Volkswagen Transporter” avārija, kurā dzīvību zaudēja četri cilvēki.
  • Diviem avārijā iekļuvušajiem – šoferim un vienam no pasažieriem – izdevās izglābties no dīķī grimstošās automašīnas.
  • Policija lēš, ka avārija notika, automašīnai pa slideno grants ceļu braucot pārāk lielā ātrumā.

Traģiskais negadījums pirmdienas ap plkst. 9.00 notika uz autoceļa Aronas pagastā – netālu no Madonas. Šobrīd vēl neskaidru iemeslu dēļ, iespējams, nespējot auto savaldīt uz slidena ceļa, mikroautobuss, kurā atradās seši cilvēki, iebrauca dīķī un apgāzās.

Avārijā izdzīvojušie ir divi vīrieši ap 40 gadiem. Izdzīvojušie, tiekot ārā no automašīnas un izrāpjoties no ūdens, palīdzību meklējuši blakus esošajās mājās.

Jānis
dzīvo blakus negadījuma vietai

Viņi izmirkuši, galīgi nosaluši bija, slapji. Divi, viens īsāks, otrs – garāks. Tas īsākais šoferis bija. Pirms plkst. 9.00. Viss bija slapjš, pietecēja visa istaba. Teica, ka piezvanīt vajag. Mazajam viss telefons bija izmircis.

Uzreiz tika zvanīts glābējiem. Izsaukumu par negadījumu tie saņēma īsi pēc plkst. 9.00. Sākotnējā līdz glābējiem nonākusī informācija liecināja, ka avarējusi automašīna, tā iebraukusi grāvī un apgāzusies. Taču, ierodoties notikuma vietā, pavērusies pavisam cita aina.

“Mašīna ir dīķī uz jumta tā, ka riepas tikai redzamas. Tika konstatēts, ka automašīnas kabīnē ir vēl trīs bojāgājušie,” izklāsta VUGD Madonas iecirkņa komandiera pienākumu izpildītājs Arnis Šmugais.

Visi bojāgājušie ir aizmugurē sēdošie pasažieri. Policija noskaidrojusi, ka tie ir 24, 27 un 37 gadus veci vīrieši. Viena cilvēka personība vēl nav noskaidrota.

Visi seši vīrieši, visticamāk, devās uz darbu. Mikroautobusā esot atradušās arī benzīna kannas un krūmgrieži.

“Prasu, vai strādnieki bija. Uz mežu brauca strādāt. Tā viens mazais teica. Viņš vispār bija nosalis, sēdēja pie plīts, cilāja galvu uz augšu un leju, augšu… līdz normālām beigām,” turpina vietējais iedzīvotājs.

Abi izglābtie vīrieši šobrīd atrodas mediķu aprūpē ar vieglām traumām un hipotermiju. Vīrieši ir šoka stāvoklī. Kad tie atgūsies, ar viņiem turpinās strādāt izmeklētāji.
Jānis Lūkins
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks

Šobrīd nevaram precīzi pateikt negadījuma iemeslus. Viena no mūsu versijām varētu būt – neatbilstoša braukšanas ātruma izvēle atbilstoši gadalaikam un ceļa braukšanas apstākļiem, jo, kā es teicu, ceļa segums apsnidzis, ar pieblietētu sniegu, tātad, – slidens. Vēl šobrīd ir tāda informācija, ka ne vadītājam, ne pasažierim alkohola klātbūtne organismā nav konstatēta.

Policija norāda, ka automašīnas riepu stāvoklis bijis atbilstošs pieļaujamām normām.

Par notikušo policija sākusi kriminālprocesu.

Video no traģēdijas vietas

11 komentāri