Komentāri
IZM turpina iesaistīt darba devējus izglītības procesā
FOTO: LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir izstrādājusi grozījumus Profesionālās izglītības likumā. Tas paredz vairākas izmaiņas, kas veicinās profesionālās izglītības pievilcību un darba devēju iesaistes palielināšanu izglītības procesā.

IZM apstiprinātais grozījumu projekts izstrādāts sadarbībā ar darba devējiem, likumprojekta izstrādes procesā iesaistot  tādas organizācijas kā Latvijas Darba devēju konfederācija, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un Latvijas Amatniecības kamera.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Likumprojekts paredz, ka turpmāk profesionālo skolu audzēkņiem būs iespēja iegūt atsevišķu dokumentu par vispārējās izglītības iegūšanu un profesionālo kvalifikāciju apliecinošu dokumentu. Visos izglītību un profesionālo kvalifikāciju apliecinošos dokumentos tiks norādīts gan kvalifikācijas līmenis, gan Latvijas kvalifikāciju ietvarstruktūras līmenis, kas atbilst arī Eiropas kvalifikāciju ietvarstruktūrai.

Tāpat IZM ir sagatavojusi informatīvo ziņojumu, kurā uzsver darba vidē balstītu mācību pieejas nozīmīgumu Latvijas attīstībai un konkurētspējas palielināšanai. Praktisko darba prasmju un pieredzes īpatsvara palielinājums mācību procesā profesionālās izglītības iestādes audzēkņiem dod iespēju būt nodarbinātiem uzreiz pēc apmācības procesa beigām, vienlaikus nodrošinot darba devēju ar kvalificētu darbaspēku, kas apmācīts darbam konkrētā uzņēmumā.

Nākamajā mācību gadā jau 22 profesionālās izglītības iestādes plāno uzsākt darba vidē balstītu mācību īstenošanu, iesaistot aptuveni 500 audzēkņus no 43 profesionālās izglītības programmām. Sarunas par sadarbību jau notikušas ar aptuveni 180 uzņēmumiem, un uzņēmēju interese pieaug.

 

Lasi vēl