IZM rosina internetā publiskot skolotāju algas

Komentāri
IZM rosina internetā publiskot skolotāju algas
FOTO: LETA

Piektdien, 5.decembrī, valdības ārkārtas sēdē plānots izskatīt Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz pedagogu algu publiskošanu, tādējādi padarot atklātu valsts budžeta izlietojumu pedagogu darba samaksas nodrošināšanā.

Ministrija norāda, ka šādā veidā tā varētu izsekot naudas plūsmām no pašvaldībām līdz pedagogiem, jo pagaidām tā zina vienīgi par naudas plūsmu līdz pašvaldībām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skolotāju arodbiedrība tikmēr izteikusi neizpratni par šāda piedāvājuma mērķi un cer sagaidīt skaidrojumu, kāpēc tas būtu nepieciešams.

Arodbiedrības norāda, ka iebildīs pret personas datu publiskošanu, jo tas varētu radīt nevajadzīgu situācijas saspīlējumu, taču pieļauj, ka varētu publiskot algas pa amatu pozīcijām – līdzīgi, kā tas notiek valsts pārvaldē strādājošajiem.

Arodbiedrība gan norāda, ka tādā gadījumā vajadzētu publiskot arī, piemēram, ugunsdzēsēju un policistu atalgojumus, kas arī tiekot maksāti no valsts budžeta.

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl