IZM aicina skolu dibinātājus pārbaudīt izglītības iestāžu telpu drošību

0 Komentāru
IZM aicina skolu dibinātājus pārbaudīt izglītības iestāžu telpu drošību
FOTO: LETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) aicina izglītības iestāžu dibinātājus izvērtēt telpu drošību viņu pārraudzībā esošajās skolās, lai pārliecinātos, ka nav draudu skolēnu veselībai un dzīvībai.

Pēdējā laikā publiskajā telpā izskanējuši vairāki gadījumi par to, ka izglītības iestādēs nokrituši piekaramie griesti, tādēļ ministrija aicina skolu vadību un izglītības iestāžu dibinātājus pievērst pastiprinātu uzmanību tam, vai izglītības iestādē skolēniem tiek nodrošināta droša mācību vide. Izglītības iestādes vadītājam ir pienākums nodrošināt izglītojamo tiesības uz dzīvībai un veselībai drošiem apstākļiem izglītības iestādē un tās organizētajos pasākumos.

Skolas tiek aicinātas aktualizēt jautājumus par rīcību ārkārtas situācijās, rīkojot mācības, un ar skolēniem pārrunāt drošības noteikumus. Skolas darbiniekiem un skolēniem regulāri jābūt iepazīstinātiem ar iekšējās kārtības noteikumiem, drošības noteikumiem un evakuācijas plānu.

Skolēnus un viņu vecākus aicinām ziņot atbildīgajām iestādēm, ja ir šaubas par to, vai skolā tiek nodrošināta bērniem droša vide.

Skaties.lv jau ziņoja, ka 7. oktobrī piekaramie griesti ar pamatīgu blīkšķi nokrita Pumpuru vidusskolas ēkā. Šonedēļ griesti iebruka Rīgas 19. vidusskolā.

Arī pēc Zolitūdes traģēdijas Rīgas būvvalde solīja darīt visu, lai rūpīgi uzraudzītu drošību sabiedriskajās ēkās. Tagad Būvvaldes vadītājs atzīst, ka viņa iestāde nevar izkontrolēt katru sabiedriski svarīgu ēku, un atliek vien paļauties uz apsaimniekotāju godaprātu.

Jāpiemin, ka bīstamā stāvoklī Rīgā ir vairākas sabiedriskās celtnes. Septembrī no bērnudārza Ābelīte nogāzās apmetums, teju vai ievainojot bērnu. Kritiskā stāvoklī ir arī ēka, kurā atrodas Darba inspekcija un Nodarbinātības valsts aģentūra.

0 Komentāru