Izliekas par piegādes kurjeru un policijas priekšnieku! Nekaunīgu zagļu duets apsēdis “Ezīti miglā”

1 komentārs

Rīgā uzdarbojas viltus ēdiena piegādes kurjeri. Kafejnīcu “Ezītis miglā” Purvciemā izdevies apzagt, piesavinoties sagatavotu pasūtījumu. Notikušais fiksēt ar novērošanas kamerām. Pēc stundas garnadži atgriezās, tomēr iztraucēti aizmuka, bet vēlāk pārdevējai izteica draudus. Uzņēmēji brīdina citus kolēģus: laikā, kad ēdināšanas biznesā jau tā iet grūti, garnadži kļūst arvien nekaunīgāki.

Par notikušo sociālajos tīklos ziņoja restorāna “Ezītis miglā” pārstāvji, kurus pamatīgi pārsteidza zagļu nekaunība. Video materiālos redzams, kā sieviete izliekas par ēdiena kurjeru un paņem pasūtījumu, turklāt pēc tam zagļi pat draudēja uzņēmuma darbiniekiem.

Svētdien ap deviņiem vakarā ēdināšanās iestādē ieradās sieviete ar “Bolt Food” somu, kādu ikdienā izmanto ēdiena kurjeri. Uz letes atradās pasūtījums, bet neviena darbinieka blakus tam nebija – izmantojot iespēju, zagle veikli ielika pasūtījumu somā un devās prom.

“Dodoties prom, viņa satika durvīs kurjeru, kurš atnāca un skatījās, ka maisiņa nemaz nav. Kolēģe saka, – tikko bija! Pēc stundas tā sieviete nolēma atgriezties vēlreiz,” stāsta uzņēmējs Ernando Gamarra.

Darbinieki atpazina, ka ieradusies ir tā pati persona, un pieprasīja, lai viņa uzrāda identifikācijas zīmes, kādas kurjeriem ir uz somas.

“Tajā brīdī ienāca kāds vīrietis, kurš mēģināja kolēģei novērst uzmanību, tas izdevās, tikmēr sieviete aizmuka. Pēc kāda laika kolēģe redzēja, kā abi vienā mašīnā dodas prom, piefiksēja numurzīmi… Paralēli kāds zvana uz darba telefonu un izliekas par policijas priekšnieku, un saka, – nav jēga zvanīt policijai, tāpat netiks atrisināts. Un galu galā pieminēja, ka darbiniecei nebeigsies labi, ja zvanīs un sūdzēsies,” stāsta Gamarra.

Ņemot vērā draudus, izsaukta policija, kas darbinieci pavadīja uz mājām un pieņēma viņas iesniegumu. Jau šodien policijai zināmi iespējamo vaininieku personības, bet, tā kā notiek izmeklēšana, informācija ir skopa.

Valsts policijas Rīgas Teikas iecirkņa nodaļas priekšnieka vietnieks Aigo Gotovskis informē: “Ir iespējamās personas dati zināmi, bet tas viss tiks noskaidrots izmeklēšanas gaitā, jāpieprasa vēl video ieraksts. Gadījums ir tikai viens, kas ir reģistrēts. Domāju, ka tas ir viņu pirmsākums, kur jau pašā sākumā ir, kā saka, nocirsts pie saknes.”

“Bolt Food” skaidro, ka uzņēmumam ir vairāki tūkstoši sadarbības partneru – tā sauc kurjerus, kas izvadā ēdienus. Iespējams, ka atribūtiku izmantojis kāds negodprātīgs bijušais kurjers, taču restorānu darbiniekiem pašiem jābūt uzmanīgiem. Par somu, uzsākot darbu, kurjeram jāsamaksā aptuveni 50 eiro depozīts.

“Restorānam ir lietotne planšetē, tiklīdz ir īstais kurjers atnācis, savā lietotnē piespiež pogu, restorāns to redz, redzams vārds un fotogrāfija. Papildu drošība – kods, kas ir kurjeram,” skaidro “Bolt” reģionālais vadītājs Latvijā Kārlis Ķezberis.

“Bolt Food” skaidro, ka citu šādu starpgadījumu, kad kāds izliktos par kurjeru, līdz šim neesot fiksēti.

1 komentārs