1 komentārs

Izglītības ministrija plāno atņemt valsts līdzfinansējumu vidusskolām, kurās mācās ļoti maz skolēnu. Tādas valstī šobrīd ir 80 – tiesa gan, to tūlītēja slēgšana nav gaidāma. 

Vairākos desmitos vidusskolu šajā mācību gadā gala eksāmenus kārtojuši mazāk par 10 skolēniem. Izglītības ministre uzskata, – ja vidusskolā mācās tikai daži audzēkņi, tad viņiem grūti nodrošināt kvalitatīvu izglītību.

Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile

Mēs Latvijā, un es nezinu arī nevienu citu valsti pasaulē, kuri varētu atļauties uzturēt kvalitatīvu vidējās izglītības posmu skolai, kur vidēji klasē mācās 12 vai 20 bērni. Atļauties līdzās divas mazas skolas un abās nodrošināt pilnu komplektu ar labiem skolotājiem un labu materiālo bāzi, ir neiespējami tieši finanšu resursu dēļ.

Tāpēc ministrija piedāvā izmaiņas, kas paredz, ka minimālais skolēnu skaits, lai atvērtu 10. klasi novadu skolās, ir 12 skolēni, novadu pilsētu skolās 18 audzēkņi, bet lielo pilsētu skolās 22 skolēni. Skolas, kurās būs mazāk skolēnu, valsts finansējumu nesaņemtu. Ja noteiktumus pieņems, tie stāsies spēkā nākamgad.

Sliktās demogrāfiskās situācijas dēļ kopš 1990. gada skolēnu skaits samazinājies par 42%, bet skolu skaits – tikai par 13%. Tāpēc arī skolotāju arodbiedrība ministrijas plānam neiebilst.

Arodbiedrībā gan norāda, ka, plānojot skolu slēgšanu un apvienošanu, nevajadzētu ņemt vērā tikai skolēnu skaitu kā vienīgo kritēriju.

Tāpat skolotāji uzskata, ka jāpiedāvā alternatīvas darba iespējas, piemēram, pirmsskolas izglītības iestādēs vai pieaugušo izglītības jomā tiem pedagogiem, kas varētu zaudēt darbu.

TOP komentāri

  • Lauku bērns.
    +3 +3 0

    Lauku bērns.

    Aizklapēsim visas lauku skolas ciet ... Lauki izmirst... Kā valdība to var nesaprast... Trikātu likvidēs... Ar ko tas beigsies? Ēdīsim visi Ķīnas rīsus... Visi aizbrauksim un Angliju lasīt zemenes... Cik tālu var iet? Uz Latviju atbrauksim vasarā uz jūru... Un par skolām- ja klase ir piebāzta ar skolēniem kāda kvalitāte tur var būt? Cits guļ, cits raksta īsziņas,bet ja klasē ir padsmit skolēni viņus var kontrolēt un mācību vielu var apgūt labāk... Man tiešām žēl...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl