Izglītības ministrija iecerējusi vērienīgas izmaiņas skolēnu apmācībā

3 komentāri

Izglītības ministrija iecerējusi radikāli mainīt pieeju, kā tiek nodrošināts mācību process skolās. Sākot ar 2018. gadu, pakāpeniski tiks mainīts mācību satura pasniegšanas veids – zinību apguvē vairāk iesaistot pašus skolēnus. Izglītības ministrijā atzīst, ka šobrīd daudzās skolās tiek izmantotas novecojušas mācību metodes, kas bērnus nemotivē.

Plānoto reformu Izglītības ministrijā dēvē par projektu kompetenču pieejā balstīta mācību satura izstrādei.

Tas nozīmē būtiskas izmaiņas gan skolēniem, gan arī skolotājiem – pakāpeniski, sākot ar 2018. gadu, skolu mācību programmas būs jāīsteno tā, lai bērniem mācīties būtu interesantāk un viņi paši daudz lielākā mērā tiktu iesaistīti zinību apguvē.

Daudzi skolotāji jau šobrīd pārmaiņām ir gatavi, tomēr ļoti daudziem jaunā pieeja būs jāapgūst. Projekta realizēšanai kopumā atvēlēti 14 miljoni eiro.

Plānots, ka kompetenču pieejā balstītu mācību saturu 2018. gadā sāks apgūt pirmās un ceturtās klases, savukārt līdz 2022. gadam ar jauno pieeju zinības apgūs pilnīgi visu vecumu skolēni.

Jaunā mācību satura izstrādē tiek ņemta vērā arī citu valstu pieredze, jo uz kompetenču pieejā balstītu izglītību pakāpeniski plāno pāriet arī citas Eiropas savienības valstis. Pirmā jauno kārtību no šā gada ieviesusi Somija.

Video

TOP komentāri

 • Māris
  +1 +1 0

  Māris

  cik var taisīt izmaiņas bez rezultātiem, kas par šiem 14 milj. atbildēs?
 • Saemas nidejs!
  0 0 0

  Saemas nidejs!

  Vienkarshi ir riebums ka ta var darit! Cilveki kuri adod sevi,savus nervus,pacietibu un biezi savu brivo laiku,berniem kuriem jaiebore kautkas, vel samazina algu! Un ljoti iespejams kads no shiem sež kreslos kas piegriež visus lidzeklus!
  Sledzot skolas,visas daudzas iBrauc uz arzemem,varbut ka nemaz nav jagaida skolas slekshana un javelk pedejie gali kopa,bet gan jabrauc tulit!
  Vatbut tad vinji izDomas kadu vel vilinoshaku pieesaistishanas planu ceriba kad kads atgriezisies!
 • Saemas nidejs!
  0 0 0

  Saemas nidejs!

  Atkal izmainjas?
  Tiko vienas bija-ar skolotaju atalgojumiem!
  Kauns butu tiem pretekliem kas to pienjema!
  Pateicoties skolotajiem tie aunapieres tur sež!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl