Izglītības ministre aicinās valdību neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā

2 komentāri
Izglītības ministre aicinās valdību neapstiprināt Muižnieku LU rektora amatā
DĀVIS ŪLANDS, F64

Nu jau kļuvis pavisam skaidrs, ka izglītības ministre Ilga Šuplinska (JKP) valdību rosinās Latvijas Universitātes (LU) rektora amatā neapstiprināt Indriķi Muižnieku.

Atgādinām, ka aizvadītajos mēnešos notikuši pat divi balsojumi par Latvijas lielākās augstskolas vadītāju, un abus pavadījuši pretrunīgi vērtējumi.

Izglītības kvalitātes valsts dienests konstatējis vairākus pārkāpumus rektora izvēles procesā, tostarp bijušas gan procesuālas neskaidrības, gan apšaubāma arī esot 13 balsošanas mandātu leģitimitāte. Izglītības ministre otrdien Latvijas Radio paziņoja, ka sagatavots valdības lēmumprojekts, lai Muižnieku amatā neapstiprinātu.

Patlaban Šuplinska vēl gaida atbildīgo iestāžu saskaņojumu valdības lēmumprojektam. Turpinās arī konsultācijas ar valdības partneriem. Lēmums Ministru kabinetā gaidāms nākamajā vai aiznākamajā nedēļā. Ja tas Muižniekam būs nelabvēlīgs, būs vajadzīgas jaunas Latvijas Universitātes rektora vēlēšanas. Muižnieks gan paziņojis, ka neapstiprināšanas gadījumā ir gatavs vērsties tiesā.

2 komentāri