Izgāžas “KPV LV” ideja krietni atvieglot iespējas sarīkot referendumus

1 komentārs
Izgāžas “KPV LV” ideja krietni atvieglot iespējas sarīkot referendumus
EDIJS PĀLENS, LETA

Saeimā ceturtdien tika spriests arī par tautas nobalsošanām. Partijas “KPV LV” deputāti bija ierosinājuši krasi pazemināt parakstu skaitu, kas savācami, lai ierosinātu referendumu.

Pašreiz spēkā esošie likumi paredz, ka tautas nobalsošanas procedūru iedarbina, savācot vienas desmitās daļas vēlētāju parakstu. Tas ir vairāk nekā 150 000. “KPV LV” sagatavotajās likuma izmaiņās šo skaitu bija rosināts samazināt līdz 50 000, jo citādāk referendumu ierosināšana kļuvusi faktiski neiespējama.

“Latvijas vēlētāji vienmēr bijuši aktīvi politisko procesu dalībnieki, ko apliecina fakts, ka kopš neatkarības atgūšanas tautas nobalsošana Latvijā tikusi ierosināta astoņas reizes. Kopš 2012. gada, kad tika grozīts likums, ar kuru tika būtiski palielināts nepieciešamais vēlētāju parakstu skaits, Latvijā nav notikusi neviena tautas nobalsošana,” sacīja “KPV LV” deputāte Karina Sprūde.

Ceturtdienas balsojumā par grozījumu nodošanu izskatīšanai komisijās “KPV LV” ierosinājumu atbalstīja arī “Saskaņa”, tikmēr pārējās partijas bija pret vai atturējās, tāpēc iecere tika noraidīta.

1 komentārs