Izgāžas kārtējie reformu plāni: nebūs prioritāro pacientu grupu

Komentāri

Izgāzusies kārtējā reforma veselības aprūpes jomā. Četras dienas pirms jaunajai kārtībai bija jāstājas spēkā, valdība atteikusies no ieceres par pacientu grupām, kas medicīnas pakalpojumus varētu saņemt bez rindas. Jaunā veselības ministre atzīst, ka vienkārši nebija skaidrs, kā iecerēto kārtību būtu iespējams tehniski īstenot.

Iepriekšējā nozares ministra Gunta Belēviča laikā pieņemtajai jaunajai kārtībai bija jāstājas spēkā piektdien. Tā paredzētu, ka atsevišķām pacientu grupām kā grūtnieces, bērni, kā arī cilvēki ar darba nespējas lapām un personas, kam atklātas pazīmes, kas prasa tālākas izmeklēšanas, saņemtu medicīniskos pakalpojumus prioritāri, nevis gaidītu rindā. Nozares pārstāvji pret to gan strikti iebilda.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Jebkurš var kļūt par prioritāru, bet viņš var kļūt par prioritāru tikai uz citu pacientu rēķina. Ir pacienti jāmet ārā no rindas, lai nodrošinātu šīs prioritārās rindas,” norāda Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs.

Tas, ka šāda kārtība vispār tika pieņemta, jau norāda uz haosu veselības aprūpes nozarē, norāda slimnīcu biedrības vadītājs Jevgēņijs Kalējs. To netieši apstiprina arī jaunā veselības ministre Anda Čakša, kura atzīst, ka valdība atteikusies no prioritāro pacientu grupām, jo neesot bijis nekāda plāna, kā šo sistēmu ieviest.

“Ja ir iebildumi, un mēs neredzam, kā tas var labi strādāt, tad nevajag virzīt uz priekšu tādus noteikumus, kuri reāli dzīvē pēc tam būs tik sarežģīti ieviešanu, ka nedos efektu,” norāda Čakša.

Veselības ministre apgalvo, ka no idejas par prioritārajām pacientu grupām valdība vēl nav pilnībā atteikusies. Tomēr tas, ka pacients ir bērns vai grūtniece, noteikti netiks uzskatīts par kritēriju, lai tiktu uz izmeklējumiem bez rindas.

“Medicīnā prioritāti nosaka pacienta veselības stāvoklis jeb smagums, un, balstoties uz to, ārstam jāpieņem lēmums, kuram pacientam jābūt pirmajam. To nenosaka [tas, vai pacients ir] bērns vai pieaudzis cilvēks. Var būt situācija, kad pieaugušajam ir daudz būtiskāka problēma tajā brīdī,” teic Čakša.

Ministre norāda, ka šogad svarīgākais darba kārtības uzdevums būšot mazināt onkoloģisko pacientu rindas.

Video

 

 

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl