“Izgatavotas tieši šai zālei!” Dzintaru koncertzālē Iveta Apkalna prezentēs jaunas ērģeles

Pievienot komentāru

18. maijā plkst. 19.30 Dzintaru koncertzāle aicina uz jauno ērģeļu prezentācijas koncertu ar pasaulslaveno latviešu ērģelnieci Ivetu Apkalnu.

Pirmo reizi Dzintaru koncertzāles unikālo akustiku piepildīs ērģeļmūzikas varenais skanējums Pētera Vaska, Ērika Ešenvalda, Aivara Kalēja, Arvo Perta, Andra Dzenīša un Jāzepa Vītola majestātiskajos skaņdarbos.

Kā norāda koncertzāles preses pārstāvis Mārtiņš Pučka, līdzās nesen iegādātajām jaunajām luksusa klases ”Steinway & Sons” koncertklavierēm koncertzāles instrumentu kolekciju papildinās tieši šai zālei īpaši izgatavotas ērģeles – jaunas ražotāja ”Ahlborn 3” manuāļu ”Praeludium V (D)” modeļa ērģeles, kuras izvēlējās izcilā latviešu ērģelniece Iveta Apkalna.

“Šis modelis ar četrām speciāli ērģelēm ražotām skandām ir īpaši piemērots Dzintaru koncertzāles akustikai, un to varēs izmantot koncertos gan slēgtajā zālē, gan arī vasaras koncertzālē,” uzsver Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis.

Iveta Apkalna ir viena no Eiropas aktīvākajām un pieprasītākajām ērģelniecēm. Par savu īpašu misiju māksliniece uzskata ērģeļmūzikas ieskandināšanu ārpus baznīcu mūriem, popularizējot ērģeles kā lielisku koncertinstrumentu bez sakrālās funkcijas.

Koncerts notiek ciklā ”Dzimuši Latvijā”, kas īpaši veltīts Latvijas valsts simtgadei.