Izdota Zolitūdes traģēdijai veltīta piemiņas grāmata

Komentāri

Izdota Zolitūdes traģēdijai veltīta piemiņas grāmata. Šodien notika šīs grāmatas prezentācija un dāvināšana cilvēkiem un organizācijām, kuras pirms diviem gadiem piedalījās cietušo glābšanā.

Piecu traģēdijā bojāgājušo vārdu grāmatā nebūs – gan tāpēc, ka tuvinieki nav spējuši vienoties, par to, ko tajā rakstīt, gan tāpēc, ka atklājies, ka grāmatas izdošanu daļēji finansējusi Maxima.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Grāmatā apkopoti 82 stāsti, kuru tapšanā piedalījušies 100 cilvēki. Grāmatas autori ir bojāgājušo tuvinieki un arī traģēdijā cietušie, kuri ir palikuši dzīvi, – kopumā vairāk nekā 120 cilvēki.

Teksti gandrīz nav rediģēti, lai saglabātu to unikalitāti un sirsnīgumu. Grāmata tapa ļoti īsā laikā un tikai vakar saņemta no tipogrāfijas. Kopumā izdoti 2000 eksemplāri – 1000 latviešu un 1000 krievu valodā.

Iespējams, nākotnē grāmatai būs turpinājums. Traģēdijas kontekstā pārdomu aizvien ir ļoti daudz.

Kopā ar grāmatu, plašāku auditoriju šodien sasniegusi arī īpaša Zolitūdes traģēdijai veltīta dziesma, ar nosaukumu Eņģeļu koris.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl