Izdienas pensijā dosies daudzu skaļu korupcijas lietu prokurore Zaļūksne

Pievienot komentāru

Nākamnedēļ izdienas pensijā dosies prokurore Velta Zaļūksne, kura panākusi daudzu korumpētu amatpersonu notiesāšanu.

Zaļūksne pazīstama kā valsts apsūdzības uzturētāja Jūrmalgeitas lietā, kas noslēdzās ar cietumsodu pilsētas mēram Jurim Hlevickim.

Viņa apsūdzēja arī citā Jūrmalas pašvaldības korupcijas skandālā ierauto mēru Raimondu Munkevicu un četrus finanšu policistus, kuri bija pretlikumīgi noklausījušies žurnālistes Ilzes Jaunalksnes telefonsarunas.

Prokurorei aizejot pensijā, nepabeigta paliek tā dēvētā “Daimler” lieta, kurā par korupciju autobusu iepirkumā apsūdzētas Rīgas pašvaldības amatpersonas. Zaļūksne gan TV3 Ziņām pauda pārliecību, ka prokurora maiņa tiesas procesu neietekmēs.

Velta Zaļūksne
prokurore

Lieta ir apjomīga un sarežģīta, bet satraukumam nav pamata, jo mūsu nodaļā strādā prokurori ar pieredzi un jebkurš no viņiem ar šo lietu tiks galā.

Zaļūksne atzina, ka izdienas pensijā dodas ar labi padarīta darba sajūtu, jo nevienā viņas lietā apsūdzētie nav tikuši attaisnoti. Saskaņā ar likumu prokurors drīkst strādāt līdz pensijas vecuma sasniegšanai un izņēmuma gadījumos – divus gadus pēc tā. Zaļūksne abus šos termiņus drīz jau būs sasniegusi.