Izdevumus par 68 000 vērto sietu segs būvnieki, apgalvo VID

Pievienot komentāru

Arī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) jaunajai ēkai vajadzīgi uzlabojumi. Nama jumtu nāksies pārvilkt ar īpašu sietu. Iemesls – gana prozaisks. Izrādās, ka uz jumta ir oļi, kurus uz mašīnām met jumta iemītnieces – vārnas. Šādā veidā sabojāti vairāki auto. Sieta uzlikšana izmaksās vairāk nekā 68 000 eiro, un VID skaidro, ka šos izdevumus segs būvnieki.

Būvējot VID ēku, tās jumts tika noklāts ar ruberoīdu. Vasarā karstajā saulē tas uzkarst un deformējas, tādēļ kā izolācijas materiālu uzklāja oļus – ekoloģiski, videi draudzīgi un interesanti. Tomēr būvnieki nespēja iedomāties, ka oļi ātri vien ieinteresēs spārnotos draugus – vārnas. Kā zināms, šie putni ir gana atjautīgi un darbīgi, un viņu ieskatos oļi ir interesanta rotaļlieta. 

Palūkoties uz jumta, kā tur izskatās, VID neļauj.

Vienu reizi putnu ālēšanās dēļ sabojāta arī VID automašīna. No deviņu stāvu augstuma nomests olis var radīt pamatīgas traumas arī garāmgājējiem.   

Līdzīga problēma savulaik vajāja Preses namu, uz kura jumta ērti iekārtojās zīriņu kolonija. Atšķirībā no vārnām zīriņi ir krietni agresīvāki un kašķīgāki, un dažkārt uzbruka garāmgājējiem. Tagad Preses nams ir pamests, un zīriņu kolonija krietni paplašinājusies.

Lasi vēl