Izaugusi par kārtīgu lāci! Ar torti, dziesmām un dāvanām Līgatnē svin Ilzītes 17. dzimšanas dienu

Pievienot komentāru
Izaugusi par kārtīgu lāci! Ar torti, dziesmām un dāvanām Līgatnē svin Ilzītes 17. dzimšanas dienu
Foto: Līgatnes dabas takas

Sirsnīgas dzimšanas dienas svinības aizvadītas Līgatnē – slavenākā Latvijas lāču meitene Ilzīte jau kļuvusi par jaunu dāmu; šodien viņai 17. dzimšanas diena. Kā jau jubilejā piedien, pie gaviļnieces ieradās sveicēji un cienāja jubilāri ar gardākajiem našķiem.

Lācenīti Ilzīti pirms 17 gadiem Latvija iepazina, kad mamma no mazulītes atteicās un rūpes par lāču bērnu uzņēmās zvērkope Velga Vītola. Pateicoties audžumammai, Ilzīte izaugusi par brangu un veselu lāceni un ceturtdien svinēja 17. dzimšanas dienu. Gaviļniece dāvanās saņem ne tikai spēļmantiņas, bet arī gardumus.

Par našķiem dzimšanas dienā Ilzītei ir vislielākais prieks – audžumamma Velga ar lielu rūpību sagatavojusi jubilārei svētku torti. Ikdienā lācene ēd suņu barību, zivis un gaļu, tad nu šodien pacienāta ar īpašiem gardumiem: riekstiem, biezpiena sieriņiem, ogām un Ilzītes mīļāko delikatesi – lasi un skumbriju. Vispirms gan viņa noēda krabju nūjiņas – tās esot iecienītas jau kopš bērnības.

“Krabju nūjiņas tāpēc, ka zivis vajadzēja, bet nevarēja dabūt. Arī lācim dzīve gājusi uz augšu un ir gan treknās skumbrijas, lasis – pilna torte,” stāsta Velga.

Pēc pirmās iestiprināšanās gaviļniece apošņāja dāvātās rozes – to katros svētkos ir tik daudz, cik gadu Ilzītei aprit – un tālāk devās savās gaitās. Ziemas miegu ķepaine neguļ, jo pirmo ziemu lācēnam gulēt iemāca mamma un tas Ilzītei gājis secen. Ziemā Līgatnes lācene gan paliek mierīgāka – vairāk gulšņā. “Apstaigā voljeru, apskatās, kas jauns, patrenkā kādu putnu, kādi apmeklētāji sanākuši, jāaiziet apskatīties,” norāda par “lāču mammu” dēvētā zvērkope.

Ar muzikālu sveicienu viesi sumināja arī Velgu – Ilzītes dzimšanas diena vairāk ir svētki pašai zvērkopei, galu galā, lāču meitene auga kopā ar pašas Velgas bērniem. Retos gadījumos lācis, kas nav dabūjis ne gramu mātes piena, spējis izaugt par kārtīgu lāci.