Īvāns dalās atmiņās par neatkarības atjaunošanu

Komentāri

”Ja būtu nokavējuši dažas dienas prasību Padomju Savienībai atzīt Latvijas neatkarību, mēs par to varētu cīnīties vēl gadiem. Izmantojām burtiski dažas stundas…” stāsta Latvijas Tautas frontes (LTF) pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns.

”Augusts pienāca negaidīti – puča rīkotāji šajās dienās bija mācījušies no 1991. gada barikāžu laika un neļāva tās izveidot. No rīta visos tiltos un visās pieejās, pa kurām Rīgā varēja ienākt smagā lauksaimniecības tehnika, bija noslēgtas, tāpat bija bloķētas informācijas sistēmas,” stāsta D. Īvāns.

Augusta pučs bija neveiksmīgs valsts apsvēruma mēģinājums Padomju Savienībā 1991. gada 19. – 21. augustā. Tā mērķis bija gāzt prezidentu Mihailu Gorbučovu un pārtraukt valsts demokratizāciju.

21. augusts ir Latvijas neatkarības atjaunošanas diena ”de facto”. Šajā datumā Latvijas Republikas Augstākā padome, 111 deputātiem balsojot ”par”, bet 13 – ”pret”, pieņēma Konstitucionālo likumu ”Par Latvijas Republikas valstisko statusu”.

Konstitucionālais likums atjaunoja Satversmi un tajā iekļautās vērtības, nosakot, ka Latvija ir neatkarīga, demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai un kuras valstisko statusu nosaka Latvijas Republikas 1922. gada 15. februāra Satversme.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl