Itālijas vēstniece: Atgriezties no Ziemeļitālijas var būt milzīgas problēmas

5 komentāri
Itālijas vēstniece: Atgriezties no Ziemeļitālijas var būt milzīgas problēmas
ZUMAPRESS / SCANPIX

Atgriešanās no Ziemeļitālijas var sagādāt “milzīgas problēmas”, tā brīdina Latvijas vēstniece Itālijā Solvita Āboltiņa.

Viņa akcentē, ka Itālijas ziemeļos esošajiem Latvijas iedzīvotājiem ir tiesības pamest reģionus, kuros ieviesta karantīna. Tomēr ierobežotās aviosatiksmes dēļ to izdarīt var būt apgrūtinoši. Vēstniecība nepārtraukti saņemot valsts piederīgo jautājumus, vai būs iespējams atgriezties mājās.

“Ja cilvēks ir tur aizbraucis slēpot vai strādāt, vai jebkādu citu iemeslu pēc, viņam ir tiesības izbraukt no Itālijas, lai atgrieztos mājās. Problēmas var būt praktiska rakstura. Kā mēs zinām, šobrīd “airBaltic” nelido, veselai virknei aviokompāniju ir ierobežojumu. Līdz ar to tas var radīt milzīgas problēmas atgriezties mājās,” TV3 Ziņām pauž Āboltiņa.

Tikmēr Ārlietu ministrijā norāda, ka joprojām ne visi ir sadzirdējuši stingro aicinājumu nebraukt uz Itāliju.

“Mēs redzam pēc tiem zvaniem, kas mums pienāk, ka cilvēki diemžēl nav ieklausījušies arī iepriekšējos aicinājumos nebraukt, jo šie pēdējie gadījumi ir tieši sākušies tajā brīdī, kad jau bija aicinājums nedoties uz visu Itāliju. Līdz ar to mēs redzam, ka cilvēki ir drosmīgi. Taču varbūt šī nav tā reize, kur vajadzētu šo drosmi tā īpaši demonstrēt,” norāda Ārlietu ministrijas preses sekretārs Jānis Beķeris.

Amatpersonas atgādina, ka, atgriežoties no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas vai Ķīnas, bērniem divas nedēļas ir jāpavada mājās. Pieaugušie var turpināt ikdienas gaitas, bet turpmākās 14 dienas ir jānovēro sava veselība. Ja parādās saslimšanas simptomi, jāzvana 113.

5 komentāri