Ir pēdējais brīdis uzcelt Rīgā koncertzāli, uzskata Briežkalns

Komentāri

Mēs ilgi runājam par koncertzāles būvniecību Rīgā, bet nu ir pēdējais brīdis to risināt, šādu viedokli piektdien intervijā LNT raidījumam 900 sekundes pauda mūziķis un producents Māris Briežkalns.

Viņš norādīja, ka kopš Latvijas izveidošanas Rīgā nav uzcelta neviena koncertzāle.

”Mums ir Rēzeknē ļoti laba, ir Cēsīs, Liepājā, bet Rīgā nav. Pielāgots ir Kongresu nams, bet tā nav koncertzāle. Tur ir ļoti daudz mīnusu. Man liekas, ka koncertzāle ir katras galvaspilsētas pērle, katrā valstī, pilsētā ir koncertzāle, tā ir kultūras citadele. Publika iet uz koncertzāli, varbūt pat nav svarīgi, vai tur notiek džeza vai tautas mūzikas koncerts. Tur ir estētiski, laba skaņa, cilvēks var baudīt mākslu. Rīgā tā nav,” komentēja Briežkalns.

Viņš teica, ka neredzot, ka perspektīvā kāds par to domātu. Un tāpēc mēs, viņaprāt, ļoti daudz zaudējam.

”Divritenis nav jāizdomā – projekti ir gatavi, pārkrāsojam savā krāsā un būvējam. Nav jāizdod neiedomājami miljoni projektēšanai, nezinot, ko dabūsim,” sprieda mūziķis.

Runājot par Latvijas mūziķu panākumiem pasaulē, viņš pauda viedokli, ka to atslēga ir gan kultūras vide, gan arī valsts atbalsts.

”Lai arī daudzi sūkstās, bet Latvija iegulda lielus līdzekļus kultūrā un mums ir ļoti labi mūziķi. Arī Latvijas Radio bigbendā muzicē jaunie mūziķi, un ārzemnieki  brauc – esam “pacēluši” grūtas programmas. Tā ir kultūras vide un arī valsts atbalsts. Mums ir simfoniskie orķestri, kori un valsts finansēts Latvijas Radio bigbends. Ar ko varam iziet starptautiskā arēnā un būt interesanti? Tikai ar kultūru!” norādīja Briežkalns.

Viņš gan uzskata, ka mums pietrūkst laba kultūras menedžmenta, lai mēs varētu šos talantus ”pārdot”.

Vaicāts par džeza žanrā notiekošo, viņš norādīja, ka notiek daudz kas, taču vēl daudz arī jāsakārto.

”Katru otro gadu izdevām albumu ”Jazz in Latvia”, bet šogad finansējums nav piešķirts un šis svarīgais posms apstājās. Tas bija vienīgais disks, ko prezentējām EBU radio, ”Midem” vai citos mūzikas forumos un tirgos. Ir lietas, kas notiek uz entuziasma pamata. Gan ”Riga Jazz Stage, gan ”Rīgas Ritmi” ir tā veidoti. Trūkst ilgtermiņā redzēt nākamo gadu – kad redzam, ka finansējums būs un ka ir jēga to darīt. Latvijas džeza mūzikai pietrūkst apvienojošā spēka, varbūt kāda portāla vai menedžmenta,” vērtēja Briežkalns.

Briežkalns ir mūziķis un producents, Latvijas Radio Skaņu ierakstu daļas vadītājs, Latvijas Radio bigbenda direktors un mākslinieciskais vadītājs. Viņš ir arī festivāla ”Rīgas Ritmi” mākslinieciskais vadītājs un šajās dienās Rīgā notiekošā konkursa ”Riga Jazz Stage” direktors.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl