Ir lietas, kas nemainās… Tirgū Latgalīte arvien plašā klāstā pārdod zagtas mantas

Komentāri

Tirgus Latgalīte mēģina atbrīvoties no nelabās slavas – Rīgas zagto mantu mekas tēla. Pirms trīs gadiem tirgum mainījās apsaimniekotājs, un šai legālajai krāmu tirdzniecības vietai pamazām sāka parādīties jauni sejas vaibsti. Tomēr galvenā Latgalītes “vizītkarte” – zagtas mantas, nav izskausta.

Tajā pašā laikā nereti glābiņš, kur iedzīvotāji meklē iztrūkstošo detaļu vai instrumentu, ir tieši Latgalīte, jo citur tādas lietas nez vai var atrast pārdošanā. Piemēram, Aldim saplīsa durvju atslēga, – ja viņš neatrastu jaunu, būtu visas durvis jāmaina. Viņš stāsta, – veikalā atrast neko nevarēja, tāpēc visas cerības bija liktas uz krāmu tirgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Tiesa gan, pircēji reti aizdomājas, no kurienes nopirktā manta uz Latgalīti ir atceļojusi, taču pārdevēji, kuri te strādā, tam sekojot līdzi. Piemēram, Jānis Vilcēns, kurš labo velosipēdus un te strādā 25 gadus, saka, – detaļas viņš pērkot tikai no pazīstamiem cilvēkiem. Viņš uzskata, ka Latgalīte mainās uz labo pusi, bet nelabā slava esot palikusi no iepriekšējā gadsimta.

Jānis Vilcēns, pārdevējs:

Tas ir no tiem laikiem, kad pie vārtiem divriteņus pārdeva, bet es tur nekad neesmu stāvējis. Bija tā – vakarā velosipēdu nozog, no rīta jau ir pārdošanā, savu riteni varēja arī atrast. Taču 90. gados pat ieroči bija un daudz kas cits, tāpēc cilvēki tā ir sabijušies. Taču īstenībā te pat cigaretes nevar nopirkt.

Kopš Latgalītes tirgum ir jauns nomnieks, tam pamazām parādās jauni sejas vaibsti – uzbūvēti vairāki jauni kioski, taču apmeklētāju skaits kļūst arvien mazāks.

Policijas dati liecina – tirgū aizvien pārdod arī zagtas mantas

Pēdējā laikā Latgalīti ir iecienījuši arī ārzemju tūristi, kuriem mūsu krāmu tirgus kolorīts nāk pie sirds. Taču joprojām nevar apgalvot, ka šajā tirgū netiek nodotas un pieņemtas zagtas mantas. Policijas darbiniekiem joprojām ik pa laikam izdodas atrast arī šajā krāmu tirgū, tāpat kā lombardos, zagtas mantas.

Dairis Anučins, Valsts policijas pārstāvis:

Tās mantas, kas visbiežāk tiek meklētas šādā veidā, – tie ir mobilie telefoni, velosipēdi. Ja velosipēds reģistrēts reģistrā un policisti to zina, to var pārbaudīt pēc sērijas numura, bet – vai to darītu tirgus pārstāvji? Katru preci pārbaudīt nav iespējams, un tas nav pārmetums konkrētajam tirgum, ka šādas mantas var parādīties.

Tāpēc ik pa laikam Latgalīti apmeklē arī policijas darbinieki kopā ar cietušajām personām, lai meklētu nozagto mantu, un nereti to arī izdodas atrast.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl