Komentāri

Latvijas iedzīvotāji aktīvi vēršas ar sūdzībām Eiropas Cilvēktiesību tiesā (ECT). Šobrīd līdz tiesai nonākušas 250 lietas, bet no tām tiek skatītas mazāk nekā 20, tā šorīt intervijā raidījumā “900 sekundes” atklāja ECT tiesnesis Mārtiņš Mits.

Liela daļa lietu tiek iesniegtas, neievērojot nepieciešamos kritērijus, tāpēc liels sūdzību skaits tiek noraidīts, un tās tiesa neskata pēc būtības. Vienlaikus ECT novērojusi tendenci, ka ir lietas, kas gadu no gada atkārtojas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Mārtiņš Mits
ECT tiesnesis

Pagājušajā gadā ir pieņemti 16 spriedumi, no kuriem pārkāpumi ir konstatēti 9 spriedumos. Ir vairāki pārkāpumi, kas saistīti ar prettiesisku apiešanos no policijas puses, un to, vai ir notikusi efektīva izmeklēšana. Tā ir viena grupa, kas gadu no gada atkārtojās.

Iemesli, kāpēc tik cilvēki vēršas ECT ir dažādi – problēmas likumdošanā, ko nav iespējams novērst tiesās, tiesu nespēja interpretēt tiesību normas un problēmas ierēdņu darbībā.

Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis aicina atcerēties, ka tiesas nevar izlabot visas kļūdas, kas ir radušās likumdošanas rezultātā, turklāt Eiropā nav nevienas valsts, kas nebūtu zaudējusi Eiropas cilvēktiesību tiesā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl