Īpašā komisija, kurā vētīs negodprātīgos VID darbiniekus, jau radījusi pamatīgus kašķus Saeimā

2 komentāri
Īpašā komisija, kurā vētīs negodprātīgos VID darbiniekus, jau radījusi pamatīgus kašķus Saeimā
FOTO: LETA

Pēc opozīcijas ierosinājuma Saeimā izveidota jauna parlamentārās izmeklēšanas komisija. Pozīcijai ir aizdomas, ka opozīcija vēlas tikai papildus nopelnīt un sevi reklamēt.

Vērtēs arī amatpersonu atbildību

Opozīcijas deputāti akcentē, ka patlaban Saeimā esošā Iekšlietu komisija netiek galā ar daudzajiem korupcijas gadījumiem tiesībsargājošajās iestādēs un nespēj apkarot organizēto noziedzību. Tāpēc ir nepieciešama plašāka parlamentārā iesaiste.

”Parlamentārās izmeklēšanas komisijām ir jāizmeklē, kāpēc neveicas izmeklētājiem. Vai iemesls ir slikti likumi? Slikta likumu piemērošana vai varbūt ļaunprātīgi piemērotāji,” no Saeimas tribīnes uzsvēra deputāts Ringolds Balodis (NSL).

Latvijas Reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Bondars piebilda, ka viņu satrauc daudzo VID darbinieku milzīgie skaidras naudas uzkrājumi, kuri ir neskaidras izcelsmes un naudas atmazgāšana, kādēļ Latviju neuzņem OECD.

Īsa pamācība, kā nopelnīt 30 000

Koalīcijas deputāti apšaubīja šādas komisijas lietderību, piesauca opozīcijas vēlmi sevi reklamēt un atgādināja par lielo algu, ko saņems komisijas vadītājs.

”Īsa pamācība, kā Saeimas deputātam ar vienu balsojumu nopelnīt 30 tūkstošus. Ir jāiesniedz iesniegums par parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidošanu. Labāk uz 30 mēnešiem, kas ir pilns Saeimas cikls, jo parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs par katru nostrādāto vai pavadīto mēnesi papildus pie algas saņems 1000 eiro,” no tribīnes ironizēja deputāts Edvards Smiltēns (Vienotība).

Savukārt Solvita Āboltiņa (Vienotība) uzsvēra, ka atbilstoši Satversmei parlamentārās izmeklēšanas komisiju izveido noteiktiem gadījumiem. Kad viņa pajautāja, kurš tad ir šis noteiktais gadījums, kāds no zāles izkliedza, lai viņa paskatoties spogulī. Āboltiņa neapmulsa – smaidot atbildēja, ka priecājās spogulī skatoties.

Komisija strādās 6 mēnešus

Pēc kaismīgām debatēm deputāti vienprātīgi atbalstīja parlamentārās izmeklēšanas komisijas izveidi. Tā darbosies sešus mēnešus. Uz komisijas priekšsēdētāja amatu gatavs kandidēt arī viens no šādas komisijas izveides dedzīgākajiem atbalstītājiem Ringolds Balodis. Par Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadīšanu mēnesī viņš saņēmis aptuveni 300 eiro, atbilstoši jaunai atalgojuma kārtībai par šīs komisijas vadīšanu pienāktos jau aptuveni 1000 eiro.

”Zolitūdes komisijā es atstrādāju katru eiro centu. Bija milzu darbs ieguldīts, un tas, ka Smiltēnam nepatīk, ka savējos nosauc, ir viņa, viņa partijas un to cilvēku, kuri bija politiski atbildīgi problēma,” dusmīgi piebilda Balodis. Zināms, ka Zaļo un zemnieku savienība darbam parlamentārās izmeklēšanas komisijā virzīs Kārlis Seržantu.

Tāpat arī zaļzemnieki neatteiktos no komisijas vadītāja posteņa. Par personālijām pretkorupcijas izmeklēšanas komisijā pilnīgai skaidrībai jābūt nākamnedēļ.

TOP komentāri

 • SO.
  +1 +1 0

  SO.

  Es ari nesaprotu to sistēmu-ko nozīmē būt deputātam, manuprāt, darboties Saeimā, darba grupās, komisijās utt., par to saņemot algu. Tagad interesanti-deputāts-1 alga, sēde-otra alga, darbs komisijā darba laikā-vēl alga, tad vēl visi bezmaksas dzīvokļi ,transporti .Tad jau visiem tāpat- aiziet uz darbu-alga, ieiet skolotājs klasē, policists noker zagli-alga,, piedalās kādā sēdē-trešā alga,tā visi būtu bagāti.
 • Seniors
  +1 +1 0

  Seniors

  Ja sanem algu , jau deputats budams , nekadas papildu samaksas ! Deputatiem , javeic visi darbi , ko uzliek Saeima , par to algu , ko vins sanem , ka deputats . Amatus ienemt grib , bet stradat negrib ! Ari visadiem citiem amata ienemejiem , SAEIMA , ir jastrada , par deputata algu !!! Pietiekosi jau sanemiet , gan par dzivokli , gan degvielu un t.t. Tamdel jau , dzenas pec si mandata , kad pasez kada sapulce , pacel pirkstinu , un sanem piemaksas ! Zaglu un rauseju - BANDA , bet ne , deputati !!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl