Intervija ar lēto ceļojumu atrašanas ekspertu Edgaru Plešu!

2 komentāri
Intervija ar lēto ceļojumu atrašanas ekspertu Edgaru Plešu!
Foto: No privātā arhīva

Kurš gan negrib braukt pēc iespējas tālākos un eksotiskākos ceļojumos, par to maksājot pēc iespējas mazāku naudas summu? Šo cilvēku vēlmi veiksmīgi uztvēris ceļojumu bloga TravelFree.info izveidotājs Edgars Plešs. Aicinājām viņu uz sarunu, cerībā, ka varēsim izzināt, kā vislabāk atrast lētos ceļojumu piedāvājumus.

Kad Tu sāki pievērsties lēto lidojumu meklēšanai? Kā tas viss sākās?

Viss sākās pirms aptuveni gadiem astoņiem. Tad mani ļoti interesēja ģeogrāfija, citu valstu kultūras, arī tas, kā cilvēki dzīvo citās vietās. Tad arī ceļošana bija sirdij tuva. Toreiz man nebija iespējas ceļot ārpus Latvijas, bet tas nemazināja sapņus, ceļojot pa Latviju, un domāt, ka nākotnē tāda iespēja būs!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau pirms astoņiem gadiem palīdzēju draugiem nopirkt izdevīgus lidojumus, bet tas tika darīts, lai izpalīdzētu. Esmu darbojies arī kā tūrisma aģentūras īpašnieks, bet pirms aptuveni gada dzima ideja par tūrisma blogu, kur cilvēkiem nav jāmaksā par informāciju! Protams, tā cilvēku galvā vienmēr ir utopija, ka tas nav iespējams, bet tā tas tiešām ir!

Ceļojot es pats vienmēr kārtīgi izpētu visas iespējas, lai iegūtu labākos un izdevīgākos piedāvājumus. Draugi vienmēr brīnās, kā es atrodu ceļojumiem tik labas cenas, kā varu atļauties tik daudz ceļot, un viņi arvien vairāk prasa padomus un palīdzību izdevīgo lidojumu meklēšanā. Tādēļ izveidoju blogu, kurā dalos ar labākajiem aviosabiedrību piedāvājumiem. Sekotāji, izlasot manu ziņu, iegūst visu vajadzīgo informāciju, lai iegādātos biļetes paši. Parādu viņiem visu priekšā.

Kad saprati, ka vēlies dalīties ar saviem atklājumiem ar citiem cilvēkiem?

Dot cilvēkam ir daudz patīkamāk nekā ņemt. Nekad neesmu atteicis palīdzību vai ieteikumu kādam ceļotājam vai draugam. Ceļojot es pats vienmēr kārtīgi izpētu visas iespējas, lai iegūtu labākos un izdevīgākos piedāvājumus.

Cik bieži Tu pats ceļo?

Vasarā ceļoju pa Latviju un Baltiju ar velosipēdu, jo nekur tālu nav jābrauc, bet jāpriecājas un jābauda laiks un daba šeit. Vēsākajos mēnešos mēģinu vismaz divas trīs reizes aizbraukt gadā kādā tālākā ceļojumā.

Tavas domas par to, cik “vidējais Latvijas ceļotājs” varētu atļauties tērēt ceļojumu biļetēm? Vai ir iespējams ceļot “par mazu naudiņu”?

Vidējais latvietis ir ļoti subjektīvs jēdziens, jo, ja paskatāmies vidējo algu Latvijā, tas neatbilst patiesībai, jo tā tiek rēķināta arī no miljonāra algām. Katram cilvēkam tas ir individuāli – kāds var iztērēt 100 eiro, cits 500 eiro, vēl kāds tūkstoš eiro. Jāskatās pēc iespējām, bet iespējas ceļot var arī par relatīvi zemām izmaksām. Jāskatās arī pēc vēlmēm, jo ne visiem vajadzīgs dzīvot greznās viesnīcās, kas sadārdzina ceļojumu.

Kuras ir valstis, uz kurām Tu pats esi ceļojis?

Igaunija, Lietuva, Krievija, Polija, Zviedrija, Vācija, Austrija, Luksemburga, Francija, Slovākija, Anglija, Skotija, Turcija, Indija, Gruzija, Baltkrievija.

Uz kādām valstīm, kontinentiem visbiežāk ir atrodami labākie, lētākie piedāvājumi?

Tas atkarīgs no vietas, no kurienes sākas ceļojums. Ja tas sākas no Rīgas, tad ļoti izdevīgi lidojumi ir uz Norvēģiju, bet pati valsts ir viena no dārgākajām pasaulē. Aizbraukt izdevīgi var gandrīz uz jebkuru vietu – piemēram, uz Horvātiju var aizbraukt par 50 eiro turp un atpakaļ, uz Spāniju par 50 eiro turp un atpakaļ, uz Francija 30 eiro turp un atpakaļ, uz Gruziju 50 eiro turp un atpakaļ utt. Tie ir tikai daži no piedāvājumiem.

Kā ar tālajiem piedāvājumiem, piemēram, uz Austrāliju. Vai tur iespējams atrast lētus ceļojumus?

Uz Austrāliju nokļūt var, bet tomēr jārēķinās, ka tie nebūs pārdesmit eiro, jo tā nekad nav bijis! Taču piemēri, ka līdz Austrālijai un atpakaļ no tās var nokļūt ap 400-500 eiro abos virzienos, ir!

TOP komentāri

 • Kaspars
  +5 +5 0

  Kaspars

  Lai nokopētu, vispirms ir jāatrod. Neredzu nekā slikta. Cilvēkam varbūt nepatīk citu forumu formāts, varbūt slinkums savus atradumus latviski tulkot. Normāls hobijs tāds copy-paste. Mani vienīgi mulsina, ka no bloga var saprast, ka to veido daudzi cilvēki (about us, We are constantly searching, contact us, un tā tālāk). Bet no intervijas iznāk, ka autors ir viens. Kur patiesība?
 • mmm
  +2 +2 0

  mmm

  Kate - travelfree piedāvājumos nav tikai copy/paste no citiem portāliem. Tiek atrasti un regulāri izvietoti izdevīgi savienotie lidojumi. Ne katrs cilvēks māk atrast lidojumus par tik izdevīgām cenām un meklēšanā jāiegulda laiks. Šeit cilvēks atrod un padalās ar informāciju ar citiem! Kas tur ir slikts?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl