Komentāri

TV3 raidījums Bez Tabu saņēmis ziņu no kāda mūsu skatītāja par dokumentu tirgošanu interneta vidē. Ziņo vien to, ka tirgotājs uzdarbojas arī Latvijā, sludinājumu portālā, uzdevies par sievieti.

Bez Tabu komanda nolemj pārbaudīt informācijas patiesumu un uzdodas par potenciālo, viltoto dokumentu pircēju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Labdien! Esmu no Latvijas. Vai iespējams iegādāties autovadītāja apliecību?”

Dokumentu tirgotāja atbild, ka tiešām iespējams iegādāties autovadītāja apliecību, bet reālās autovadītāja apliecības cena ir 600 eiro, bet viltus autovadītāja apliecība maksās 380 eiro.

”Abi ir labas kvalitātes, un to var izmantot bez problēmām. Atšķirība ir tā, ka reālā ir reģistrēta un derīga. To var atjaunot bez nekādām problēmām, bet viltus nav reģistrēta,” raksta sludinājuma autore.

 ”Mans draugs, mēs pret klientiem izturamies kā pret ģimeni. Mēs zinām, ka, kad būsi redzējis mūsu preci, tu iepazīstināsi ar mūsu servisu gan draugus, gan ģimenes locekļus. Varam apsolīt – darbu veicam perfekti. Esam izveidojuši vairākas autovadītāja apliecības Latvijā, neviens nav sūdzējies, jo reālos dokumentus reģistrējam CSDD datubāzē. Līdz ar to tie ir īsti.”

Valsts policijas Kriminālpolicijas pārvaldes ekonomisko noziegumu inspektors gan brīdina, ka kriminālatbildība ir gan par viltotu dokumentu izgatavošanu, gan iegādi.

”Pēc prakses, ceļu policija apturot šīs personas, pārbauda pēc datubāzes. Šie viltojumi tiks momentāni atklāti, personai, kurai ir šie viltotie dokumenti, draudēs kriminālatbildība,” norāda inspektors.

Policija atgādina, ka pirkt viltotus dokumentus aktuāli bija pirms kādiem 15 gadiem, kad nebija datubāzes. Tagad to neiesaka darīt, jo pārbaudīt to legālumu mūsdienās ir ļoti vienkāŗši, līdz ar to var sanākt pamatīgas nepatikšanas – pat dzīvošana valsts maizē.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl