Internetā sākta anonīma Zemessardzes nomelnošanas kampaņa

24 komentāri
Internetā sākta anonīma Zemessardzes nomelnošanas kampaņa

Sociālajos tīklos plašu rezonansi izpelnījušies kāda blogera raksti par viņa piedzīvojumiem Latvijas Zemessardzē… Tiek uzskaitītas kļūdas un neizdarības, kas, viņaprāt, Zemessardzi padara par vāju organizāciju, ko bruņota konflikta gadījumā ienaidnieks viegli varētu iznīcināt. Bruņoto spēku vadītāji nenoliedz, ka… savas problēmas Zemessardzē ir taču šīs anonīmās atklāsmes dēvē par nomelnošanas kampaņu.

Atklāsmes par notiekošo Zemessardzē publicē persona ar segvārdu Herberts Cukermans. Raksti ievietoti kāda Ivara Čiekura blogā un izpelnījušies plašu rezonansi. Autors kritizē aizsardzības jomā notiekošo un uzskaita lietas, kas atmasko Zemessardzes patieso stāvokli. Tostarp Latvijas aizstāvjiem trūkstot ekipējuma, un, lai piedalītos mācībās, daudz kas jāpērk pašiem. Blogeris arī salīdzina Latvijas un pārējo Baltijas valstu zemessargu aprīkojumu un apgalvo, ka mūsējiem tas esot daudz švakāks. Šo ierakstu komentēšanā aktīvi iesaistījušies citi zemessargi, un, galu galā, tie nonākuši arī citos medijos.

Tikmēr gan aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, gan NBS komandieris Raimonds Graube uzsver, ka pārmetumi tiek saņemti laikā, kad ir skaidri iezīmēta Zemessardzes attīstība, tostarp tehniskā nodrošinājuma ziņā.

Jāpiebilst, ka šonedēļ valdībā tika apstiprināts Bruņoto spēku attīstības plāns nākamajiem 10 gadiem, kas paredz, ka turpmāk  ekipējuma iegādei tiks novirzīti 20% aizsardzības budžeta.

TOP komentāri

 • Kārlis
  +17 +16 -1

  Kārlis

  Žurnālisti varēja nevis izveidot sensāciju, bet pārbaudīt faktus. Tas ko viņš tai blogā raksta ir tikai faktu atspoguļojums! Tās problēmas ir jau kopš iestājos zemessardzē (nu jau 7 gadi) un neviens neko necenšas labot! Visi smaida un skaisti runā, bet problēmas nemainās
 • Cilvēks
  +16 +16 0

  Cilvēks

  Ja viss tas, kas tajā blogā rakstīts, tiešām ir taisnība, tad tā nav nekāda nomelnošana, bet vienkārša problēmu konstatēšana. Problēmas ir jārisina, nevis par tām jānoklusē un jācenšas aizbāzt mutes visiem, kas uz tām norāda. Ja rakstītais nav patiesība, tad lūdzu, izskaidrojiet sabiedrībai, jūsuprāt, patieso situāciju.
 • Kārlis
  +17 +15 -2

  Kārlis

  Viņš jau ir zemessargs un tādēļ arī raksta par tur esošajām problēmām!!!
  Paprasi jebkuram zemessargam un viņš tev apstiprinās ka neviens teikums tur nav samelots!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl