Internetā sākta anonīma Zemessardzes nomelnošanas kampaņa

24 komentāri

Sociālajos tīklos plašu rezonansi izpelnījušies kāda blogera raksti par viņa piedzīvojumiem Latvijas Zemessardzē… Tiek uzskaitītas kļūdas un neizdarības, kas, viņaprāt, Zemessardzi padara par vāju organizāciju, ko bruņota konflikta gadījumā ienaidnieks viegli varētu iznīcināt. Bruņoto spēku vadītāji nenoliedz, ka… savas problēmas Zemessardzē ir taču šīs anonīmās atklāsmes dēvē par nomelnošanas kampaņu.

Atklāsmes par notiekošo Zemessardzē publicē persona ar segvārdu Herberts Cukermans. Raksti ievietoti kāda Ivara Čiekura blogā un izpelnījušies plašu rezonansi. Autors kritizē aizsardzības jomā notiekošo un uzskaita lietas, kas atmasko Zemessardzes patieso stāvokli. Tostarp Latvijas aizstāvjiem trūkstot ekipējuma, un, lai piedalītos mācībās, daudz kas jāpērk pašiem. Blogeris arī salīdzina Latvijas un pārējo Baltijas valstu zemessargu aprīkojumu un apgalvo, ka mūsējiem tas esot daudz švakāks. Šo ierakstu komentēšanā aktīvi iesaistījušies citi zemessargi, un, galu galā, tie nonākuši arī citos medijos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tikmēr gan aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, gan NBS komandieris Raimonds Graube uzsver, ka pārmetumi tiek saņemti laikā, kad ir skaidri iezīmēta Zemessardzes attīstība, tostarp tehniskā nodrošinājuma ziņā.

Jāpiebilst, ka šonedēļ valdībā tika apstiprināts Bruņoto spēku attīstības plāns nākamajiem 10 gadiem, kas paredz, ka turpmāk  ekipējuma iegādei tiks novirzīti 20% aizsardzības budžeta.

TOP komentāri

 • Kārlis
  +17 +16 -1

  Kārlis

  Žurnālisti varēja nevis izveidot sensāciju, bet pārbaudīt faktus. Tas ko viņš tai blogā raksta ir tikai faktu atspoguļojums! Tās problēmas ir jau kopš iestājos zemessardzē (nu jau 7 gadi) un neviens neko necenšas labot! Visi smaida un skaisti runā, bet problēmas nemainās
 • Cilvēks
  +16 +16 0

  Cilvēks

  Ja viss tas, kas tajā blogā rakstīts, tiešām ir taisnība, tad tā nav nekāda nomelnošana, bet vienkārša problēmu konstatēšana. Problēmas ir jārisina, nevis par tām jānoklusē un jācenšas aizbāzt mutes visiem, kas uz tām norāda. Ja rakstītais nav patiesība, tad lūdzu, izskaidrojiet sabiedrībai, jūsuprāt, patieso situāciju.
 • Kārlis
  +17 +15 -2

  Kārlis

  Viņš jau ir zemessargs un tādēļ arī raksta par tur esošajām problēmām!!!
  Paprasi jebkuram zemessargam un viņš tev apstiprinās ka neviens teikums tur nav samelots!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl