Internetā plāno publicēt pilnīgi visu valsts pārvaldes darbinieku algas

3 komentāri

Politikas gaiteņos uz priekšu virzās iecere internetā publicēt visu valsts un pašvaldību iestāžu darbinieku algas. Šis priekšlikums guvis atbalstu Saeimas atbildīgajā komisijā. Vēl gan gaidāmas diskusijas, piemēram, par to, vai algu saraksti publicējami ar visiem uzvārdiem, un vai šajos sarakstos jābūt pilnīgi visiem, kuri algu saņem no valsts maka.

Ar priekšlikumu internetā publicēt pilnīgi visu valsts un pašvaldības iestāžu darbinieku algas deputāts Ints Dālderis nāca klajā arī pagājušogad, tomēr, skatot grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, deputāti to neatbalstīja.

Nu Dālderis priekšlikumu iesniedzis atkal. Viņa skatījumā – runājot par algu publiskošanu, šobrīd valda netaisnība, kas turklāt nenodrošina nodokļu maksātāju naudas izlietojuma caurskatāmību.

Diskusijās atbildīgajā komisijā pretinieku Dāldera ierosinājumam nebija, tomēr pirms gala lēmuma jātiek skaidrībā ar juridiskajām niansēm, lai netiktu pārkāpta personu datu aizsardzība.

Konceptuālu atbalstu visu valsts un pašvaldību darbinieku algu publicēšanai pauž arī Tiesībsarga birojs, kas gan uzskata, ka publicējamo algu sarakstam nevajadzētu aprobežoties tikai ar valsts un pašvaldību pārvaldes iestādēm.

Plānots, ka nedēļas laikā iecere tiks juridiski korekti noformēta un tad diskusijas par to būs jau detalizētākas. Ja Saeima to atbalstīs, izmaiņas varētu stāties spēkā nākamgad no 1. janvāra vai 1 jūlija.

Video

TOP komentāri

 • teikšu kā ir
  +4 +4 0

  teikšu kā ir

  Kāda velna pēc? Lai mums kļūtu vēl sliktāk? Mēs tāpat zinām, ka viņi saņem milzu naudas! Piemēram, VID direktoram ir 8tūkstoši mēnesī, bet mana meita par 10- 12 stundu darba dienu saņem 8 tūkst.par visu gadu!? Samaziniet to nenormālo ierēdņu daudzumu un ieviesiet progresīvo nodokli kā visās normālās civilizētās valstīs! Tāpat atvieglojiet mazo uzņēmējdarbības uzsākšanu, nevis kvieciet, ka mēs jau bauru ļautiņi negribam un Es fondus neapgūstam, bet uzvedaties tā, it kā no savas kabatas būtu jādod. Šajā valstī vispār ir tā: nedot, aizliegt, sodīt!!! Pamācieties no lietuviešiem kā vajag savas valsts pamatiedzīvotājus atbalstīt.
 • internetā plāno
  0 0 0

  internetā plāno

  "internetā plāno" a kur publicēs?? te tādi paši analfabēti kā kasjauns un citur.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl