Internetā piedāvā nopirkt trafarētus Rīgas “ātrās palīdzības” auto

Komentāri

Ja jums ir pārdesmit tūkstoši eiro, netraucēti varat iegādāties Rīgas “ātrās palīdzības” auto ar visām bākugunīm un operatīvā transportlīdzekļa simboliku. Šādi piedāvājumi atrodami populārākajā interneta sludinājumu serverī. Pagaidām pārdošanā izlikti divi auto. Izrādās, ka nopirkt tos drīkst ikviens, taču ar reģistrēšanu gan var rasties pamatīgas problēmas.

Sludinājumi par automašīnas pārdošanu atrodami internetā – gan kādas autofirmas mājaslapā, gan populārajā sludinājumu portālā ss.lv. To pamanījuši arī iedzīvotāji, kas aktīvi dalās ar savdabīgo sludinājumu sociālajos tīklos. Izrādās, šie patiešām bijuši “ātrās palīdzības” auto. Pēc tam, kad Veselības ministrija izbeidza valstij neizdevīgo autonomas līgumu ar Rīgas Sanitārā transporta autobāzi, 76 īpaši aprīkotie auto vairs nevienam nav vajadzīgi. Divi no tiem ar visām bākugunīm un apzīmējumiem izlikti tirgošanā. 2010. gada Mercedess Sprinter modelis maksā 13 400, bet par 41 tūkstoti var iegūt tādas pašas markas 2011. gada izlaiduma pilnpiedziņas mašīnu. Izrādās, – nopirkt var jebkurš. Oficiāli pārreģistrēt un lietot gan ne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve

Ja šo transportlīdzekli piereģistrē kāds cits medicīniska rakstura uzņēmums, viņam ir jāsaglabā operatīvā transportlīdzekļa raksturojums – gan krāsojums, gan bākugunis, viņš saņem operatīvā transportlīdzekļa statusu un piereģistrē, kā, piemēram, Rēzeknes slimnīca. Savukārt, ja to iegādājas fiziska persona, viņam ir jānoņem krāsojums, bākugunis un tikai tad var piereģistrēt CSDD.

Ja nu kāds nekaunīgs šoferis izdomātu automašīnu nopirkt, lai apbrauktu pilsētas sastrēgumus ar ieslēgtām bākugunīm, tas varētu beigties bēdīgi. Pirmkārt, automobili nevarētu oficiāli piereģistrēt. Otrkārt – par braukšanu ar transportlīdzekli, kas aprīkots ar speciālajām ierīcēm – zilo vai sarkano bākuguni, skaņas signālu – un kuram ir speciāls krāsojums, draud sods no 140 līdz 430 eiro, konfiscējot bākugunis un skaņas ierīces. Izrādās, ka pērn policija sodījusi septiņus šoferus, kas bija šo likumu pārkāpuši, visticamāk, aprīkojuši savus auto ar skaņas ierīcēm vai bākugunīm.
Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests nebūt nav sajūsmā par trafarēto automašīnu izlikšanu publiskā pārdošanā.

Ilze Bukša, NMPD pārstāve

Šo rīcību mēs varētu vērtēt kā ētisku pārkāpumu vai neētisku rīcību, jo šīm mašīnām valsts operatīvo statusu ir anulējusi, tie nav operatīvie transportlīdzekļi. Pēc būtības tas būtu tikai ētiski, ja mašīnu īpašnieks būtu noņēmis šos rekvizītus, kas asociējas ar NMPD dienestu.

Autosalona pārdevējs, kas nevēlējās runāt kameras priekšā, atzīst, ka par automašīnu interesējies tikai viens cilvēks. Latvijā diez vai tās varēs notirgot, lielākas cerības ir auto pārdot ārzemēs. Interesanti, ka lietotos Eiropas auto arvien vairāk ieciena Āfrikas valstu iedzīvotāji un uzņēmumi, kuri masveidā iepērk pat ļoti vecas automašīnas.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl