Komentāri
Internetā apskatāms pētījums par VDK dokumentu pētniecībā līdz šim paveikto
FOTO: LETA

No šodienas Okupācijas muzeja mājas lapā ir apskatāms populārzinātnisks pētījums par Valsts drošības komitejas dokumentu pētniecībā līdz šim paveikto. Izdevumā ir apkopoti  pēdējo 20 gadu laikā jau veiktie vēsturnieku pētījumi, raksti par totalitāro pagātni un VDK kā vienu no PSRS okupācijas varas pamatbalstiem Latvijā.

Autori uzsver, ka pētniecības darbs vēl turpinās un neizstudētu materiālu vēl esot ļoti daudz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits elektroniskā izdevuma ievadā raksta: ”Mums nav jābaidās no pagātnes vērtēšanas. Ir jāpēta, jāstāsta un, galvenais, sabiedrībai jāsaprot, kā funkcionēja totalitārais okupācijas režīms”.

Kā funkcionēja VDK  ilgāku laiku pēta Latvijas vēsturnieki un tagad viņu veikums  čekas dokumentu pētniecībā apkopots populārzinātniskā elektroniskā izdevumā VDK/Post Scriptum Nr. 2015.

Ar elektronisko izdevumu ikviens interesents var iepazīties Okupācijas muzeja un Ir.lv mājas lapā. Tajā var lasīt arī par Latvijas PSRS drošības iestāžu evolūciju, aplūkots, kā Latvijas presē 20 gadu garumā manipulēts ar čekas maisu tēmu, apkopota informācija par totalitārisma un piemiņas institūcijām Baltijas valstīs.

Izdevumā ir arī norādes uz  citiem elektroniskiem izdevumiem un videomateriāliem par VDK tēmu. Pētījumu par vēsturnieku līdz šim paveikto VDK dokumentu izpētē ikviens interesents var lejupielādēt vai izdrukāt. Izdevuma veidošanu atbalstīja Kultūrkapitāla fonds.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl