6 komentāri
“Internet” un “SS” piemērots 15 000 eiro liels sods saistībā ar “ss.lv” darbību
Sludinājumu portāla "ss.com" ("ss.lv") mājaslapa monitora ekrānā. (Edijs Pālens / LETA)

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) ir piemērojis SIA “Internet” un SIA “SS” katram 15 000 eiro lielu sodu par negodīgas komercprakses īstenošanu.

PTAC pārstāve Sanita Gertmane norāda, ka pēc patērētāju sūdzību skaita pieauguma, kas 2016. gada nogalē un 2017. gadā pārsniedza 100 sūdzības saistībā ar tīmekļvietnes “www.ss.lv” darbību, šogad februārī PTAC sāka izvērtēt SIA “Internet” un SIA “SS” īstenoto komercpraksi.

Uzņēmumi tika aicināti pārkāpumus novērst labprātīgi, tomēr kopš 2017. gada aprīļa nereaģēja uz vairākkārtējiem PTAC aicinājumiem un pieprasījumiem, līdz kamēr tika pieņemti lēmumi piemērot soda naudu 15 000 eiro apmērā, uzliekot tiesisku pienākumu novērst pārkāpumus.

Patērētājiem nav skaidrs, ar kuru no minētajiem komersantiem tiek slēgts līgums

PTAC ir secinājis, ka vietnē “ss.lv” netiek sniegta patiesa informācija par sludinājumu publicēšanas pakalpojumu sniedzēju. Vietnē ir norādīta kontaktinformācija par SIA “Internet”, tomēr patērētājam, iegādājoties sludinājumu publicēšanas pakalpojumu un veicot apmaksu par to, kā naudas līdzekļu saņēmējs ir norādīta SIA “SS”, līdz ar to patērētāji faktiski distances līgumu slēdz ar SIA “SS”. Tādējādi patērētājiem nav skaidrs, ar kuru no minētajiem komersantiem īsti tiek slēgts līgums.

Netiek nodrošināta efektīva komunikācija ar patērētāju

PTAC arī ir konstatējis, ka abi uzņēmumi nenodrošina efektīvu un ātru komunikāciju ar patērētāju, kā to nosaka normatīvie akti, – tiek sniegtas novēlotas atbildes uz patērētāju nosūtītajām elektroniskā pasta vēstulēm, netiek sniegtas atbildes pēc būtības vai arī bieži netiek atbildēts vispār. Līdz ar to netiek ievērotas Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā noteiktās prasības pakalpojumu sniedzējam nodrošināt tādus saziņas līdzekļus, kuri izmantojami, lai patērētāji varētu ātri un efektīvi sazināties ar pakalpojumu sniedzēju.

Nav saprotami sniegta informācija par pakalpojuma gala cenu

Vietnē skaidri un saprotami netiek sniegta informācija par pakalpojuma galīgo cenu, ieskaitot visus nodokļus. PTAC ir konstatējis, ka līdz brīdim, kad patērētājs vietnē izvēlas konkrētu sludinājuma ievietošanas sadaļu vai ievada tajā savus personas datus, lai reģistrētos sludinājuma publicēšanai, netiek sniegta informācija par sludinājuma publicēšanas pakalpojuma cenu vai tās aprēķināšanas veidu. Reģistrējoties vietnē, kā arī izvietojamā sludinājuma sadaļā, patērētājam tiek norādīta tikai minētā pakalpojuma minimālā cena, bet ne gala cena vai cenas aprēķināšanas veids. Tāpat konstatēts, ka tiek noklusēta informācija par to, vai pakalpojuma cenā ir iekļauti nodokļi.

Nav skaidra informācija par sludinājumu dzēšanu

PTAC ir secinājis, ka vietnē nav atspoguļota skaidra kārtība un informācija par sludinājumu dzēšanu iespējamo vietnes lietošanas noteikumu neievērošanas dēļ, nav arī sniegta informācija par kārtību, kādā patērētāja profila slēgšanas gadījumā tiek atmaksāta tā personīgajā kontā atlikusī summa. Netiek paskaidrots, kādā veidā un uz cik ilgu laiku tiek ierobežotas patērētāja iespējas saņemt pakalpojumu, ja pakalpojuma sniedzējs liedz patērētājam turpmāku sludinājumu iesniegšanu.

Komersanti lēmumu var pārsūdzēt Administratīvajā rajona tiesā viena mēneša laikā no dienas, kad lēmums stājies spēkā. Vienlaikus PTAC uzsver, ka lēmuma pārsūdzēšana daļā par tiesisko pienākumu neaptur tā darbību.

TOP komentāri

 • Vita Eglīte
  +1 +1 0

  Vita Eglīte

  Es aizietu, bet nav par ko vēlēt. Jā, sarakstos ir ļaudis, kuriem var ticēt, bet vēlēśanu sistēma neļauj balsot par tikai sev tīkamiem kandidātiem.
 • Kristīne Priediņa
  0 0 0

  Kristīne Priediņa

  Dumji tie kas iet vēlēt ,es nekad nēesmu gājusi un neiešu.Visas tās pirmsvēlēšanu kampaņas ir tīrākā mutes dzesēšana .
 • Marija Luiza Senatorova
  0 0 0

  Marija Luiza Senatorova

  Jā, es ar lasīju. Muļķības te visur raksta un neliek mieru ss.com beidzot 😂😂

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl