Interesants projekts – Mājskola – vieta, kur bērni var satikties ar “zinātājiem”

Pievienot komentāru
Interesants projekts – Mājskola – vieta, kur bērni var satikties ar “zinātājiem”
Alisha Vargas / Flickr

Mājskola – tā ir vieta, kur bērni var satikties ar skolotājiem – cilvēkiem, kuri grib dalīties savās zināšanās un pieredzē, kurus projekta ietvaros sauc par “zinātājiem”.

Lai kļūtu par “zinātāju” projektā, pēc profesijas nav obligāti jābūt skolotājam. Projekta ideja – projektam jābūt pieejamam, lai dotu iespēju ikvienam bērnam uzlabot savu zināšanu līmeni, sagatavoties kontroldarbiem, pārbaudes darbiem, izpildīt mājasdarbus vai vienkārši uzzināt vairāk par sev interesējošu tēmu.

Lai nodrošinātu šo pieejamību un sniegtu zināšanas visplašākajai bērnu auditorijai, nodarbības notiks tiešsaistē, interneta vidē, kas sniedz daudz plusu gan bērniem, gan vecākiem, gan “zinātājiem”.

Neskatoties uz to, ka idejas autores Ritas Riekstiņas projekts ir iesācies pavisam nesen, Mājskola jau ir saņēmusi pirmos pieteikumus valodas mācībām. Šobrīd tie ir bērni, kas dzīvo gan Latvijā, gan ārpus tās. Rita stāsta, ka pirmās iepazīšanās nodarbības jau ir novadītas un Mājskola ir saņēmusi tikai pozitīvas atsauksmes.

Kā tapa šis projekts?

Projekta autore Rita Riekstiņa ir viena no projekta Labās gribas uzņēmējs 2014. gada finālistiem. Sekojot sava drauga padomam, Rita iesniedza pieteikumu pirmajam Labās gribas uzņēmējs konkursam.

Rita atzīstas, ka dalība konkursā viņas dzīvē kļuvusi par papildu stimulu īstenot savu ieceri, kā arī par atbalstu viņas idejas īstenošanai. Viens no visnozīmīgākajiem faktoriem, kurus nodrošina konkurs, ir vide, kur top dalībnieku idejas. Par to Rita saka:

“Cilvēki, kurus esmu satikusi Reach for Change inkubatorā, man rāda reālus piemērus tam, kā dzīvot savā sapnī, kā to īstenot.”

Rita sadarbojas ar Reach for Change arī šobrīd. Viņasprāt, ļoti vērtīgi ir tas, ka konkurss sniedz praktiskas zināšanas, kuras palīdz atrast īstos ceļus problēmu risināšanai, atklāt jaunas iespējas, uzzināt kā rīkoties dažādās situācijās.

Rita piebilst, ka dalība konkursā “dod iespēju izvērtēt pašai savus spēkus, savas zināšanas, paskatīties uz sevi, novērtēt un augt līdzi saviem sapņiem.” Turpinot sarunu par to, kur tiecas Rita un kas viņu motivē, viņa formulē lakoniski, koncentrējot vissvarīgāko trijos vārdos: “Neapstāties. Radīt. Īstenot”.

Atceroties konkursa sākumu, Rita stāsta: “Starp 2014. gada finālistiem es biju vienīgā, kuras projekts bija tikai idejas stadijā. Nenoliedzami, ka iekļūšana finālā man deva jaunu enerģijas devu, lai īstenotu savu projektu. Arī tas deva zināšanas, taču tagad es saprotu, ka starta posmā es biju izvēlējusies “nepareizos apavus”. Domāju, ka esmu gatava sprintam, taču laiks parādīja, ka tas ir maratons – ilgs un garš un tam ir jāgatavojas un jāpieiet pavisam citādi. Pateicoties dažādiem tik ļoti būtiskiem notikumiem gan manā personīgā, gan Reach for Change dzīvē, šodien esmu uz starta līnijas ar pareizo ekipējumu, esmu noteikusi tikai tuvākās pieturas – mērķu punktus un esmu uzsākusi mērenu skrējienu. No 8. aprīļa mans sapnis, mana iecere nu jau ir projekts, kas ieraudzījis dienas gaismu.”

Jau no 1. maijā Reach for Change kopā ar TV3, 3+ un MTG TV Latvia pieņem pieteikumus dalībai jau trešajam Labās gribas uzņēmējs konkursam. Pieteikties konkursam var līdz 31. augustam, noklikšķinot šeit http://labasgribasuznemejs.lv/pieteiksanas/