Interesantas un iedvesmojošas mācību stundas dod labāku rezultātu

Komentāri
Interesantas un iedvesmojošas mācību stundas dod labāku rezultātu
FOTO: LETA

Mācības Latvijas skolās ir beigušās, taču ir izglītības iestādes, kurās atkal satikšanos ar saviem skolotājiem un arī kolēģiem gaida jo īpaši. 

Saldus novada Druvas vidusskolas direktors Sergejs Beļkevičs ir pirmais un līdz šim arī vienīgais šīs mācību iestādes vadītājs. Pirms vairāk nekā 25 gadiem viņš stāvējis klāt arī pie pašas skolas tapšanas šūpuļa.

Pēc Liepājas Pedagoģiskās akadēmijā iegūtās matemātiķa izglītības jaunajam direktoram tika uzticēts izveidot arī skolotāju komandu.

Nesen skola piedalījusies konkursā, organizējot mazliet neierastākas mācību stundas – kurās galvenais ir skolēns un kuru skolotājs iedvesmo atrast veidus, kā apgūt jauno.

Pateicoties Sergeja Beļkeviča ieviestajiem jauninājumiem mācību procesā, Druvas vidusskola tapusi par vienu izcilu absolventu bagātāka. Rinalds Kuģis šogad ir trīs valsts mēroga olimpiāžu laureāts un direktors puisim prognozē spožu nākotni.

Pozitīvisms un demokrātiskā attieksme ne tikai pret skolēniem, bet arī kolēģiem ir tas, kas iedvesmo arī Sergeja Beļkeviča komandu. No pirmsākumiem ilggadējā direktora vadībā no 30 kolēģiem strādā 20.

Normunds Svētiņš, Druvas vidusskolas informātikas skolotājs

Es droši vien, iespējams, nestrādātu skolā, ja man nebūtu tāds direktors, visticamāk. Citādā vadībā man būtu grūti noteikti strādāt, es meklētu kaut ko, jo iepriekšējā skola ne tuvu tāda nebija. Tāpēc es te 25 gadus jau strādāju un strādāju ar prieku, bet tas pats jaukākais ir tas, ka man ir sajūta, ka es viņu jūtu – ļoti labi viņa vēlmes, kā attīstīt skolu un, kā, viņaprāt, pareizi darboties.

Jau ilgus gadus skolai ir tradīcija – laivu brauciens, un Sergejs Beļkēvičs atzīst, ka kopš bērnības ir kaislīgs makšķernieks. Neskatoties uz to, ka pirms vairāk nekā 25 gadiem direktors motocikla avārijā zaudējis kāju, viņš cenšas dzīvot aktīvi un cer, ka viņa piemērs iedvesmo arī viņa skolēnus.

Sergejs Beļkēvičs, Druvas vidusskolas ilggadējais direktors

Es pats esmu iemācījies sadzīvot – ar savu protēzi staigāju ilgu laiku, jau vairāk nekā 25 gadus, nekautrējos no tā. Kur tu liksies, tāds es esmu, cik es varu, tik es daru. Man liekas, ka bērni arī to pieņem, es neesmu redzējis, ka kāds smejas.

Lasi vēl