Iniciatīvu par nepilsoņu bērniem Vējonis plāno iesniegt Saeimā atkārtoti

1 komentārs
Iniciatīvu par nepilsoņu bērniem Vējonis plāno iesniegt Saeimā atkārtoti
IEVA LEINIŠA, LETA

Iniciatīvu par automātisku pilsonības piešķiršanu Latvijā dzimušiem nepilsoņu bērniem Saeimā plānots iesniegt martā, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Viņš norādīja, ka tiks sagatavots līdzīgs priekšlikums, kāds tika iesniegts iepriekšējai Saeimai, kā arī tiks precizēti pamatojumi, savukārt tad tā būs Saeimā pārstāvēto politisko partiju izšķiršanās, vai šo iniciatīvu atbalstīt.

Prezidents iepriekš skaidroja, ka iniciatīvu iesniegs atkārtoti, ar cerību, ka jaunais parlaments domās citādāk, uzsverot, ka ir jāpieliek punkts šim jautājumam.

“Turpināt to, ka valstī ir šāda nepilsoņu institūcija, nav pareizi, un kādā brīdī tam ir jāpieliek punkts. Bērniem, kas piedzimst Latvijā, jākļūst par Latvijas pilsoņiem. Ja vecāki tomēr vēlētos attiekties no Latvijas pilsonības, tad, lai viņi raksta iesniegumu un izvēlas to valsti, kuras pilsonību viņi tiesām vēlas,” pērn minēja prezidents.

Pieņemt šādu kārtību aicinājusi arī Eiropas Padomes Komisija pret rasismu un neiecietību. Tā savā ziņojumā kā vienu no izvirzītajām prioritātēm Latvijai minējusi paredzēt automātisku Latvijas pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem dzimušiem bērniem.

Ne vēlāk kā divus gadus pēc šī ziņojuma publicēšanas komisija veiks pārbaudi par šo rekomendāciju.

12. Saeima pērn septembrī noraidīja Vējoņa iesniegto likumprojektu par nepilsoņa statusa piešķiršanas izbeigšanu bērniem.

Iniciatīva paredzēja vairs nepiešķirt nepilsoņu statusu bērniem, kuri dzimuši Latvijā pēc 2018.gada 1.jūnija. Likumprojekta anotācijā bija norādīts, ka tā pieņemšana veicinās saliedētas un uz Latvijas tautas kopīgajām vērtībām balstītas Latvijas sabiedrības turpmāku attīstību.

1 komentārs