Inga Koļegova premjeram apliecina gatavību uzņemties VID vadītājas amatu

Pievienot komentāru

Pašreizējā Vides dienesta vadītāja Inga Koļegova premjeram paudusi gatavību uzņemties VID šefa pienākumus. Gala lēmums šajā jautājumā gan tiks pieņemts nākamnedēļ, kad no atvaļinājuma atgriezīsies finanšu ministre.

Ja Koļegova vai kāda cita valsts pārvaldes amatpersona amata maiņai tomēr nepiekritīs, uz VID ģenerāldirektora amatu tiks rīkots jauns konkurss.

TV3 Ziņas jau vēstīja, ka kopš nesekmīgā konkursa VID šefa meklējumus finanšu ministre sāka pati. Tika uzrunātas trīs valsts pārvaldē augstus amatus ieņemošas amatpersonas, no kurām šobrīd kā vienīgā kandidāte palikusi Valsts vides dienesta ģenerāldirektore Inga Koļegova. Viņa pati no komentāriem par iespējamo darba maiņu atturas.

Tomēr vakar viņa tikusies ar premjeru Māri Kučinski. Noprotams, ka piedāvājumu kļūt par VID šefu viņa pieņemtu.

Gala lēmumu par Koļegovas virzīšanu gan premjers atstāj finanšu ministres Danas Reiznieces-Ozolas ziņā. Nākamnedēļ viņa atgriezīsies no atvaļinājuma, kad arī tiks pieņemts gala lēmums.

Vienlaikus gan Kučinskis atzīst, ka gadījumā, ja kandidātu valsts pārvaldē neizdosies atrast, tiks rīkots jauns konkurss, tomēr tas nav labākais scenārijs, jo nav izslēgts, ka arī jaunais konkurss izgāžas un nav labi, ka tik nozīmīga iestāde kā VID ilgi paliek bez vadības.

Premjers akcentē, ka šobrīd diskusijas par jauno VID šefu ir atklātas un jauni, negaidīti kandidātu uzvārdi neparādīsies.

Video