Informāciju par izvairīšanos no “Covid-19” iedzīvotājiem izsūtīs caur VID, CSDD un “E-klases” sistēmām

3 komentāri
Informāciju par izvairīšanos no “Covid-19” iedzīvotājiem izsūtīs caur VID, CSDD un “E-klases” sistēmām
PA IMAGES / SCANPIX

Informāciju par izvairīšanos no “Covid-19” iedzīvotājiem izsūtīs caur VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmu (EDS), pirmdien pēc Krīzes vadības padomes sēdes žurnālistiem sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

“Padomes sēdē nolēmām, ka informāciju par izvairīšanos no “Covid-19”, tādu kā rīcības “ABC” rokasgrāmatu, iedzīvotājiem izsūtīsim caur VID EDS, jo tā ir iespēja pa e-pastu sasniegt ievērojamu cilvēku skaitu,” skaidroja Viņķele.

Viņa norādīja, ka tāpat izmantos arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) apziņošanas e-pastus, kā arī šī informācija tiks ievietota “E-klasē”.

“Praksē pierādījies, ka proaktīva informēšana un izvēļu skaidrošana ir viena no iedarbīgākajām taktikām infekcijas ierobežošanai,” sacīja Viņķele.

LETA jau vēstīja, ka koronavīrusa dēļ mājas karantīna Latvijā noteikta vairāk nekā 160 cilvēkiem. Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors Jurijs Perevoščikovs stāstīja, ka lielākoties šie cilvēki ir infekcijas skarto lidmašīnu pasažieri.

Latvijā līdz šim apstiprināti seši saslimšanas gadījumi ar koronavīrusa izraisīto slimību “Covid-19”, no tiem pēdējie pieci ir vienas grupas tūristi, kuri inficējušies Itālijā.

Līdz šim visiem Latvijā reģistrētajiem “Covid-19” pacientiem slimība norit vieglā formā.

3 komentāri