Infektologs: Lieldienu brīvdienu ietekme uz Covid-19 izplatību vēl nav jūtama

1 komentārs
Infektologs: Lieldienu brīvdienu ietekme uz Covid-19 izplatību vēl nav jūtama
ZANE BITERE, LETA

Lieldienu brīvdienu ietekme uz jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību vēl nav jūtama, aģentūrai LETA sacīja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

Komentējot šajās brīvdienās konstatēto Covid-19 gadījumu skaitu, infektologs skaidroja, ka liela daļa no tiem saistīta ar patversmi “Zilais krusts”, un kopumā strauja pieauguma nav bijis. Taču tas arī nozīmējot, ka vēl nav jūtama Lieldienu brīvdienu ietekme uz slimības izplatību, un to varētu novērtēt nākamnedēļ.

Lai arī šonedēļ atklāts mazāks saslimšanas gadījumu skaits nekā pagājušajā nedēļā, pēc Dumpja teiktā, “sapriecāties nevar, un nevar teikt, ka problēma ir pazudusi vai atrisināta, jo risks joprojām ir”. Turklāt aug un turpinās augt arī slimnīcās ievietoto pacientu skaits, prognozēja infektologs.

Negatīvi vērtējams arī tas, kas turpina slimot medicīnas personāls.

Aktuālākās ziņas, datus un faktus par Covid-19 izplatību Latvijā un pasaulē lasi ŠEIT!

Jau ziņots, ka aizvadītajā diennaktī veikti 1184 izmeklējumi personām ar aizdomām par saslimšanu ar jaunā koronavīrusa izraisīto saslimšanu Covid-19 un 15 gadījumos tie bijuši pozitīvi. Tostarp Covid-19 konstatēts piecām personām “Zilā krusta” patversmē Rīgā.

Par vēl 18 saslimšanas gadījumiem patversmē Slimību profilakses un kontroles centrs ziņoja arī sestdien.

Līdz šim Latvijā konstatēti 727 Covid-19 inficētie, savukārt izmeklējumu kopskaits sasniedzis 35 881.

Patlaban stacionārā atrodas 44 pacienti, tai skaitā 39 pacienti ar vidēju, bet pieci pacienti ar smagu slimības gaitu. Kopā no stacionāra izrakstīti 64 pacienti.

Kopumā Latvijā līdz šim miruši pieci pacienti, kas bija inficējušies ar Covid-19 infekciju, par vēl vienu cilvēku, kurš miris ārpus stacionāra, SPKC gaida patologanatoma slēdzienu, lai noteiktu nāves cēloni.