Infektologi brīdina – tuvākajās nedēļās sāksies gripas epidēmija

1 komentārs

Gripa vēršas plašumā, un šogad pacientu, kas gripas gadījumos vēršas slimnīcās un poliklīnikās ir vairāk nekā pēdējos piecos gados. Infektologi paredz, ka gripas epidēmija varētu sākties tuvāko nedēļu laikā, taču jau šobrīd no gripas ir miruši trīs cilvēki.

Pēkšņa pašsajūtas pasliktināšanās, augsta temperatūra, izteikts bezspēks, aizlikts deguns, muskuļu, kaulu un arī acu sāpes – šie ir izplatītākie gripas simptomi. Šoziem tradicionāli lielāka gripas intensitāte ir Rīgā un Daugavpilī, turklāt šobrīd būtiski pieaudzis saslimušo skaits.

Raina Nikiforova, Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe

Pagājušajā nedēļā ir saslimuši 52 pacienti, kas vērsušies pie ģimenes ārstiem, taču mums vēl ir pacienti, kas stacionēti slimnīcās, un tie ir pavisam 62 pacienti, tajā skaitā 10 ar gripas izraisītām komplikācijām.

Epidemiologi norāda, ka šobrīd vēl nevar pateikt, ka ir sākusies gripas epidēmija. Taču speciālisti prognozē, ka, ņemot vērā straujus gripas izplatības tempus, epidēmija varētu sākties tuvāko nedēļu laikā. Tāpēc infektologi iesaka jau laikus padomāt par profilaktisko ārstēšanos.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas galvenā infektoloģe Ludmila Vīksna norāda, ka profilaktiski būtu jāsāk divreiz vairāk lietot C vitamīnu, jāizvairās no apsaldēšanās, apaukstēšanās, piemēram, kad ilgi jāgaida sabiedriskais transports, kā arī mēģināt nekontaktēt ar jau saslimušajiem.

Salīdzinājumā ar pērno gadu, kad janvāra sākumā no gripas nomiris viens cilvēks, šogad tādu jau ir trīs. Visos gadījumos pacientiem bijušas arī vairākas hroniskās saslimšanas, taču vienā gadījumā, ko gan vēl pārbauda epidemiologi, cilvēks ir bijis vakcinēts. Speciālisti uzsver, ka vakcīna nekad negarantēs 100 procentu aizsardzību no slimības.

Ludmila Vīksna, RAKUS infektoloģijas galvenā speciāliste

Ja jau ir attīstījusies epidēmija un tikai tad cilvēks vakcinējas, tad pēc vakcīnas saņemšanas pirmās 7-10 dienas viņš vēl nebūs pasargāts, imunitāte attīstīties pēc tam. Tā ka tajās dienās var gan saslimt, gan pilnā plaukumā attīstīties slimība.

Tradicionāli par galvenajām gripas riska grupām tiek uzskatīti vecāka gadagājuma cilvēki vecumā virs 65 gadiem, bērni, grūtnieces un tie, kas sirgt ar hroniskām sirds, asinsvadu un elpceļu slimībām.

Foto: Gripas epidēmija

TOP komentāri

  • ASĀ NĀTRE
    0 0 0

    ASĀ NĀTRE

    Tad, kad piedāvā vakcinēties, gan apgalvo, ka neviens vakcinētai8s vēl nav pat saslimis ar gripu, kur nu vēl miris!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl