Imantas pedofils cietumā par dzīvi nesūdzas: lasa grāmatas un skatās televizoru

4 komentāri

Šodien no jauna tika iztiesāta tā dēvētā Imantas pedofila lieta, jo iepriekšējā spriedumā bija iezagusies kāda tehniska kļūda. Pāris stundu laikā tika paziņots spriedums, identisks iepriekšējam – 25 gadi cietumā. Noziedznieks savas liecības nav mainījis – vainu noziegumos viņš atzīst.

Uz tiesu apsūdzētais tika atgādāts no cietuma, atkal slēpdams seju.

Brāķi pedofila spriedumā novembrī pamanīja Rīgas apgabaltiesa, kas lietu nosūtīja atpakaļ uz Kurzemes rajona tiesu. Pedofilu uz sēdi nogādāja no cietuma īpaši bargu likumsargu pavadībā.

Ģērbies tieši tāpat kā iepriekšējo reizi, ar sejas respiratoru uz sejas, Nauris Pikšteins iegāja tiesas zālē, kurā savas liecības nemainīja, un pret 25 gadu ilgo cietumsodu neiebilda.

Pedofils atzinies sešās izvarošanas epizodēs. Vienā gadījumā viņš pazemojis divas meitenes reizē. Draudējis meitenēm ar gāzes pistoli. Savu rīcību īsti nespējis izskaidrot.

Pedofila advokāts stāsta, ka par cietuma dzīvi Pikšteins neesot sūdzējies. Tiesa gan, pagaidām viņam nav iespēju ne strādāt, ne mācīties, tomēr kopumā tik slikti nemaz viņam neiet.

Pedofils tiek turēts nevis vienvietīgajā kamerā, bet kopā ar citiem ieslodzītajiem. Cietumnieku hierarhijā dzimumnoziedznieki vienmēr skaitījusies viszemākā kasta, kas tiek uzskatīti par nicināmiem, un paši bieži vien pakļauti vardarbībai. Imantas pedofilam gan neviens kameras biedrs neesot mēģinājis uzbrukt, jo viņš sēž starp savējiem.

Imantas pedofila tvarstīšana bija pēdējo gadu vērienīgākā policijas operācija. Noziedznieka fotorobots nemaz nelīdzinās viņam realitātē – kalsno sejas pantu vietā noziedznieks ir apaļīgs un augumā mazs. Iepriekš tiesāts par mopēda zādzību, tagad viņš cietumā pavadīs ceturtdaļgadsimtu.

4 komentāri