Imantam Kalniņam par Latviju ir liela vilšanās; uzskata, ka iestāšanās ES un NATO bija kļūda

38 komentāri

Tuvojas jūlijs un daudziem, Imanta Kalniņa mūzikas cienītājiem, tas tradicionāli saistās ar Imantdienām. Šī, kopā sadziedāšanās tradīcija aizsākās 70. gados Vecpiebalgā, taču jau drīz padomju vara to pārtrauca. Pēc daudzu gadu pārtraukuma Imantdienas klausītājus pulcēja jau Neatkarīgā Latvijā.

Tradīcija turpinās, taču šogad- bez paša Imanta Kalniņa. Komponists TV3 ziņām stāsta, ka nevēlas uz skatuves nest savu sarūgtinājumu par politiku. Ar Imantu Kalniņu, viņa Vecpaulēnu mājās tikās Arnis Krauze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienmēr ironiski smaidīgais Imants Kalniņš šobrīd neslēpj, ka viņa domas ir skumju un lielu pārdomu pārņemtas.

Kalniņš, jeb ImKa, kā viņu mīļi sauc, kritisks pret varu ir bijis dažādos laikos. Gan tad, kad par brīvdomību tika ierobežoti viņa radošie darbi, gan tagad, kad viņa vērtējumi ir lielā pretstatā vairākuma uzskatam.

Imants Kalniņš bija starp tiem izredzētajiem, kas balsoja par Latvijas Neatkarības deklarāciju, viņš uzrunāja Tautas frontes kongresu, aktīvi darbojās politikā, taču tagad secina – par Latviju šodien ir liela vilšanās. Viņaprāt, viena no lielām kļūdām ir iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un NATO.

Arī skats uz notikumiem Ukrainā Imantam Kalniņam ir krietni atšķirīgs no tā, kāds publiskajā telpā izskan vairākumam.

Nesen notikušās prezidenta vēlēšanas Kalniņš vērtē kā pozitīvas. Un komponists arī spriež, kādi būtu prezidenta Vējoņa pirmie uzdevumi.

Pārdomas par politiku Imantam Kalniņam rosinājušas pieņemt lēmumu, ka šogad izņēmuma kārtā viņš Imantdienas nepiedalīsies.

Tomēr politika nav pilnībā pārņēmusi Imanta Kalniņa domas. Ir ieceres par vairākiem muzikāliem darbiem un mūzika skan arī viņa Vecpiebalgas Vecpaulēnos. Pie komponista atbraucis koris Balsis, lai ekskluzīvi ImKam nodziedātu skaistākās viņa dziesmas.

TOP komentāri

 • Ome
  +30 +30 0

  Ome

  Ja komponists neciena savus klausītājus, tad, protams, viņam veltītajā koncertā var arī nepiedalīties... Pret sev netīkamu valsts politiku Kalniņam bija visas iespējas cīnīties Saeimā, kad bija deputāts. Ieteiktu TV3 labāk intervēt Imanta Kalniņa brāli dzejnieku VIKU - dzirdēsim īsta Latvijas patriota viedokli.
 • Ķiploks
  +30 +30 0

  Ķiploks

  Citiem varbūt atkla liela vilšanās ir islamists - Imants Kalniņš!
 • GV
  +28 +28 0

  GV

  Kamēr Saeimā saņēma algu, valdīšana bija laba. Mute bija ciet kā aizlīmēta.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl