38 komentāri

Tuvojas jūlijs un daudziem, Imanta Kalniņa mūzikas cienītājiem, tas tradicionāli saistās ar Imantdienām. Šī, kopā sadziedāšanās tradīcija aizsākās 70. gados Vecpiebalgā, taču jau drīz padomju vara to pārtrauca. Pēc daudzu gadu pārtraukuma Imantdienas klausītājus pulcēja jau Neatkarīgā Latvijā.

Tradīcija turpinās, taču šogad- bez paša Imanta Kalniņa. Komponists TV3 ziņām stāsta, ka nevēlas uz skatuves nest savu sarūgtinājumu par politiku. Ar Imantu Kalniņu, viņa Vecpaulēnu mājās tikās Arnis Krauze.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienmēr ironiski smaidīgais Imants Kalniņš šobrīd neslēpj, ka viņa domas ir skumju un lielu pārdomu pārņemtas.

Kalniņš, jeb ImKa, kā viņu mīļi sauc, kritisks pret varu ir bijis dažādos laikos. Gan tad, kad par brīvdomību tika ierobežoti viņa radošie darbi, gan tagad, kad viņa vērtējumi ir lielā pretstatā vairākuma uzskatam.

Imants Kalniņš bija starp tiem izredzētajiem, kas balsoja par Latvijas Neatkarības deklarāciju, viņš uzrunāja Tautas frontes kongresu, aktīvi darbojās politikā, taču tagad secina – par Latviju šodien ir liela vilšanās. Viņaprāt, viena no lielām kļūdām ir iestāšanās Eiropas Savienībā (ES) un NATO.

Arī skats uz notikumiem Ukrainā Imantam Kalniņam ir krietni atšķirīgs no tā, kāds publiskajā telpā izskan vairākumam.

Nesen notikušās prezidenta vēlēšanas Kalniņš vērtē kā pozitīvas. Un komponists arī spriež, kādi būtu prezidenta Vējoņa pirmie uzdevumi.

Pārdomas par politiku Imantam Kalniņam rosinājušas pieņemt lēmumu, ka šogad izņēmuma kārtā viņš Imantdienas nepiedalīsies.

Tomēr politika nav pilnībā pārņēmusi Imanta Kalniņa domas. Ir ieceres par vairākiem muzikāliem darbiem un mūzika skan arī viņa Vecpiebalgas Vecpaulēnos. Pie komponista atbraucis koris Balsis, lai ekskluzīvi ImKam nodziedātu skaistākās viņa dziesmas.

TOP komentāri

 • Ome
  +31 +31 0

  Ome

  Ja komponists neciena savus klausītājus, tad, protams, viņam veltītajā koncertā var arī nepiedalīties... Pret sev netīkamu valsts politiku Kalniņam bija visas iespējas cīnīties Saeimā, kad bija deputāts. Ieteiktu TV3 labāk intervēt Imanta Kalniņa brāli dzejnieku VIKU - dzirdēsim īsta Latvijas patriota viedokli.
 • Ķiploks
  +30 +30 0

  Ķiploks

  Citiem varbūt atkla liela vilšanās ir islamists - Imants Kalniņš!
 • GV
  +28 +28 0

  GV

  Kamēr Saeimā saņēma algu, valdīšana bija laba. Mute bija ciet kā aizlīmēta.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl