Igaunijas pilots ar helikopteru nosēžas pie Rimi Valmierā; iespējams, pārkāpis virkni noteikumu

0 Komentāru
Igaunijas pilots ar helikopteru nosēžas pie Rimi Valmierā; iespējams, pārkāpis virkni noteikumu
Ilustratīvs foto: LETA

Helikoptera nosēšanos stāvvietā pie lielveikala Valmierā sākusi izvērtēt Civilās aviācijas aģentūra. Igaunijas pilots, šādi rīkojoties, iespējams, pārkāpis vairākus nosēšanās noteikumus.

Aculiecinieka uzfilmētā video redzams helikopters, kas nosēdies Valmierā, Rimi lielveikala stāvlaukumā. Pārsteigtie apkārtējie iedzīvotāji novērojuši, ka pēc pasažiera uzņemšanas lidaparāts atkal devies prom. Aculiecinieks šaubās par notikušā drošību, retoriski jautājot – cik tur trūcis, lai lidaparāts aizķertu kādu elektrības vadu vai koka zaru?!

Foto

Pēc pacelšanās no Rimi stāvlaukuma helikopters ar viesi no Igaunijas devies uz viesnīcu Valmieras apkārtnē. Rimi lielveikala vadība ar pretenzijām pret helikoptera pilotu nedomā vērsties. Civilās aviācijas aģentūra pēc notikušā izmeklēšanas materiālus nodos Igaunijas kolēģiem, kuriem būs jāpieņem lēmums par helikoptera pilota rīcību.

Rimi pilots iepriekš atļauju neprasīja

Helikoptera parādīšanās pārsteidza arī Rimi darbiniekus. Par 25. augustā ap deviņiem vakarā notikušo lidināšanos un piezemēšanos lielveikala teritorijā iepriekš neviens Rimi vadību nebija brīdinājis, apgalvo lielveikala pārstāve.

“Par šo pilota lēmumu mēs nebijām informēti, par to mēs uzzinājām tikai no šiem videomateriāliem un ziņām medijos,” LNT norādīja Rimi pārstāve Inga Bite.

Rimi vadība šaubās, vai nesaskaņoto nosēšanos helikoptera pilots bija pietiekami izvērtējis. Stāvlaukumā nosēšanās nebija norobežota un veikala apmeklētāji netika brīdināti par lidaparāta tuvošanos.

Pilota rīcību vērtēs Civilās aviācijas aģentūra

Zināms ir tas, ka helikopters lidojumu veica no Igaunijas, un lidojumu plāns esot bijis saskaņots ar Latvijas Gaisa satiksmes koordinācijas centru.

Tomēr notikušo izvērtēs Civilās aviācijas aģentūra. Iespējams, pilots ir pārkāpis nosēšanās noteikumus.

Pirmkārt, nosēšanās notika diennakts tumšajā laikā un nesaskaņojot ar zemes īpašnieku. Civilās aviācijas aģentūras direktors norāda, ka pilotam piezemēšanās noteikti ir jāsaskaņo ar zemes īpašnieku, kuram jāgādā par drošību nosēšanās vietā.

Video

Save
Save
Save

Save

Save
Save
0 Komentāru