Komentāri

Latvijas mediķi meklē iespējas ciešāk sadarboties ar Igaunijas kolēģiem plaušu transplantēšanas jomā. Tartu Universitātes slimnīcas mediķi ir atvērti sadarbībai, taču pirms tam Latvijas ārstiem ir jāizpilda vairāki mājas darbi.

Ieva Bišmeistare gaidīja savu rindu uz plaušu transplantāciju, taču pirms pāris nedēļām jaunā meitene nomira, operāciju nesagaidot. Plaušu pārstādīšana nebija iespējama, jo neatradās piemērots donors.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Donoru trūkums ir viena no Latvijas un Igaunijas kolēģu apspriestajām problēmām. Tartu slimnīcas ķirurgs norāda, ka šobrīd donori tiek meklēti vien Igaunijā, tāpēc to trūkums kļūst arvien jūtamāks.

Ārstējoties Igaunijā, pacientiem jāpaļaujas uz Igaunijas donoriem, jo plaušas no Latvijas uz Igauniju pašlaik nedrīkst nogādāt. Tāpēc mūsu mediķi cer iespējami ātrāk atrisināt juridiskos šķēršļus, kas traucē Latvijas donoru plaušas sūtīt uz Igauniju.

Eiropas lielākie plaušu transplantācijas centri atrodas Hanoverē un Vīnē, tur pieredzējuši mediķi. Tomēr Tartu slimnīcai ir vairākas priekšrocības.

Tartu Universitātes slimnīcas priekšrocība ir tās salīdzinoši nelielais attālums. Tas ir aptuveni desmit reizes mazāks nekā līdz Vīnei, Austrijā.

Tāpat Igaunijā ir arī vismaz divas reizes lētāk nekā citviet Eiropā. Tomēr, lai pilnībā izmantotu Igaunijas priekšrocības, Latvijas mediķiem ir jāapgūst zināšanas, kas palīdzēs pacientu atbalstam pirms un pēc operācijas.

Latvijā šobrīd ir vēl vismaz trīs pacienti, kuri cer sagaidīt plaušu transplantāciju. Atšķirībā no Igaunijas, kur šādas operācijas apmaksā apdrošināšana, Latvijā pacientiem joprojām jācer uz ziedotāju atsaucību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl