Komentāri

Elektrības tirgotāji Igaunijā mājsaimniecībām piemēro divreiz zemāku uzcenojumu nekā Latvijā. Uz to vērš uzmanību Igaunijas elektrības tirgotāji. Viņuprāt, tas liecina par administratīviem šķēršļiem šajā jomā Latvijā, un, lai tos novērstu, igauņi aicina elektrības tirdzniecībā mājsaimniecībām Baltijas valstīs ieviest vienotu modeli. Kaimiņvalsts uzņēmumi arī uzskata, ka Latvijas likumu īpatnības izdevīgākās pozīcijās ir nostādījušas Latvenergo.

Igauņu tirgotāji sākuši diskusiju par to, cik adekvāts ir elektrības cenu līmenis Latvijā. Lai gan strāva (jau kopš gada sākuma tiek tirgota brīvā tirgus apstākļos, igauņi saka, ka dažādu birokrātisku šķēršļu dēļ Latvijas iedzīvotāji par elektrību pārmaksā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Igaunijā elektrībai esot divreiz zemāks tirgotāju uzcenojums nekā Latvijā, turklāt brīvā tirgus sistēma izveidota tā, lai Latvenergo saglabātu visizdevīgākās pozīcijas.

Kopš elektrības tirgus atvēršanas mājsaimniecībām pagājuši 3 mēneši, tomēr elektrības tirgotājus nomainījušas vien aptuveni 16 000 mājsaimniecību. Lielākā daļa klientu izvēlējušies palikt pie līdzšinējā tirgotāja – Latvenergo.

Tik liela iedzīvotāju uzticība bijušajam monopolistam nav īsti tas, ko Latvijas tirgū cerēja sagaidīt igauņu kompānijas, kas uzskata, ka Latvenergo aizvien saglabājušās stratēģiskas priekšrocības.

Pēc Igaunijas tirgotāju domām, pašreizējais modelis jaunus uzņēmējus drīzāk aizbiedē, jo tirgotājam gala rēķinā jāiekļauj arī sadales tīklu tarifs un citas komponentes, kas krietni vien palielina risku un ietekmē cenas.

Igaunijas uzņēmēji pauž pārliecību, ka Baltija ir tik mazs reģions, kurā būtu pareizāk ieviest vienotu elektrības tirdzniecības modeli, tāpat jāuzlabo Latvijas likumdošana.

Atgādinām, ka mājsaimniecību elektrības tirgus tika atvērts 1. janvārī un tajā iesaistījušies 4 tirgotāji. Savukārt juridisko personu elektrības tirgū, kas tika atvērts 2012. gadā, strāvu pārdot kopumā 12 uzņēmumi.

Lasi vēl