Ieviešot 100 eiro atlīdzību, strauji pieaug nomedīto mežacūku skaits, secina PVD

Pievienot komentāru
Ieviešot 100 eiro atlīdzību, strauji pieaug nomedīto mežacūku skaits, secina PVD
FOTO: Flickr

Nedēļas laikā Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) mednieki iesnieguši 491 nomedītu sieviešu kārtas mežacūku paraugu. Aktīvākie bijuši mednieki Kurzemes pusē – tur nomedītas 202 sieviešu kārtas mežacūkas.

Kā informējām iepriekš, lai ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatību un samazinātu slimības uzliesmojumu skaitu mežacūku populācijā, no šā gada 20. novembra līdz 31. decembrim par katru nomedīto sieviešu kārtas mežacūku mednieks var saņemt 100 eiro samaksu.

Izmaksas tiek segtas no Āfrikas cūku mēra apkarošanas programmas, ko līdzfinansē Eiropas Savienība.

“Eiropas Savienība līdzfinansē sieviešu kārtas mežacūku skaita samazināšanu, jo tas ir efektīvākais veids, kā īsā laikā samazināt mežacūku populāciju Latvijā, tādējādi ierobežojot Āfrikas cūku mēra turpmāku izplatību. Intensīvi medījot, meža cūku blīvumam būtu jāsamazinās līdz vienai mežacūkai uz diviem kvadrātkilometriem. Ja būs teritorijas, kurās mežacūku blīvums joprojām nemazināsies, kopīgi ar Valsts meža dienestu un citām institūcijām meklēsim risinājumus efektīvākai medību organizēšanai,” saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Atgādinām, – lai saņemtu atlīdzību, medniekam līdz ar aizpildītiem dokumentiem PVD teritoriālajā struktūrvienībā jāiesniedz pierādījumi (ādas fragments, kurā nepārprotami saskatāmi sieviešu kārtas meža cūku ārējie dzimumorgāni), ka nomedītā mežacūka ir sieviešu kārtas. Papildu informāciju par apmaksas kārtību var saņemt, sazinoties ar PVD teritoriālajām struktūrvienībām.

Šogad Latvijā Āfrikas cūku mēris konstatēts 888 meža un 213 mājas cūkām. Slimība skārusi 47 Latvijas novadus.