Liels skaits suņu pēc svētkiem nonāk patversmēs

5 komentāri

Lai arī pirms svētkiem daudzviet medijos un sociālajos tīklos tika atgādināts, lai svētku laikā, īpaši uguņošanas laikā, pasargājām savus četrkājainos draugus, kārtējo reizi statistika ir drūma.

Vairāk nekā 100 mājdzīvnieku šajā svētku laikā vien nonākuši dzīvnieku patversmē “Ulubele” un portāla “Dzīvnieku policija” redzeslokā.

Afekta stāvoklī, ko izraisa bailes no uguņošanas, dzīvnieki spējīgi noskriet ļoti lielus attālumus.

Ilze Džonsone
dzīvnieku patversmes ”Ulubele” vadītāja

Tāda sajūta, ka nekas nav mainījies, jo tomēr ļoti daudzi noklīduši dzīvnieki. Tā vidējā statistika ir graujoša. Ir ļoti, ļoti daudzi dzīvnieki, kas salūta laikā pamukuši un joprojām sēž patversmē.

Patversmes vadītāja izsaka pateicību tiem daudzajiem iedzīvotājiem, kur nav palikuši vienaldzīgi un daudzus noklīdušos dzīvniekus pieņēmuši savās mājās vai vismaz ielaiduši telpās, kamēr saimnieks atrasts vai sazvanīts. Lai arī daudzi mājdzīvnieki jau ir mājas, joprojām netrūkst to, kuri gaida savu saimnieku, tāpēc patversmes vadītāja iesaka izmantot “Dzīvnieku policijas” portāla iespējas.

“Ja jums ir dzīvnieks pazudis un jums telefonā vai datorā ir viņa bilde, noteikti izmantojiet portālu, lieciet iekšā sludinājumu, kur ir pazudis, kad ir pazudis, jo visas patversmes pārbauda šo portālu,” piebilst Džonsone.

Patversmes vadītāja vēlreiz uzsver dzīvnieku čipošanas vajadzību, tas nepieciešams dzīvnieka drošībai un aizsardzībai, un, ja dzīvnieks ir čipots, tad tas uzreiz tiek nogādāts atpakaļ pie saimniekiem, nevis patversmē. Tāpat šajā ziemas pilnbriedā patversmes iemītniekiem būtu nepieciešamas salmu ķīpas, tāpat arī malkas krājumi iet uz beigām.

“Ārā noteikti būdās nevar likt ne segas, ne palagus, ne dvieļus, jo tas viss samirkst un uzsūc mitrumu, ārā vislabāk, ja dzīvnieks dzīvo būdā, ir labi salmi, un, protams, dzīvniekiem, vecajiem, kam plānāks kažoks, un kaķiem, nekad nevar būt par siltu, tāpēc mums malka aiziet ļoti lielā daudzumā.

Dzīvnieku patversmē “Ulubele” ikdienā vidēji uzturas 500 dzīvnieku – 200 suņu un 300 kaķu. Pozitīvā tendence ir tā, ka arvien biežāk cilvēki izvēlas savu mīluli adoptēt no patversmes. Vidēji mēnesī šī patversme uzņem 100 dzīvniekus, vismaz pusei drīz vien pakaļ atsteidzas saimnieks, 40% adoptē, bet pārējie 10 diemžēl “iesēžas” uz mēnešiem vai pat gadiem.

Pašlaik “Ulubelē” vēl ir 20 suņi, kuri atradās svētku laikā, tie nav čipoti un reģistrēti un joprojām gaida savu saimnieku. Savukārt portālā “Dzīvnieku policija” joprojām atrodami 50 sludinājumi par pazudušiem suņiem laikā no kristīgajiem līdz pareizticīgajiem Ziemassvētkiem.
5 komentāri